AKSU BİZZAT SAHADA…

AKSU BİZZAT SAHADA…

GİRESUN BELEDİYESİ 24 SAAT KAR NÖBETİNDE

Çarşamba gününden itibaren bölgemizi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava yüksek kesimlerden sonra Giresun Merkez ve mahallelerinde kar yağışına neden oldu.

Belediye Başkanlığı tarafından oluşturulan Acil Müdahale Ekipleri 24 saat görev yaparak kar yağışından kapanan tüm mahalle yollarını ulaşıma açtılar.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, hafta sonuna kadar devam etmesi beklenen kar yağışı nedeniyle tüm tedbirlerin alındığını belirterek şu bilgileri verdi: “ Çarşamba günü yüksek mahallelerimizde başlayan kar yağışı gece şehir merkezimizde de etkili olmuştur. Kayadibi, Samanlıkkıranı, Cumhuriyet, Seldeğirmeni, Kavaklar, Çaykara, Aydınlar, Küçükköy, Aksu, Çıtlakkale ve Teyyaredüzü Mahallelerimizin merkezle ulaşımı sağlanmıştır. Ara yollarda çalışmalarımız devam ediyor. Şu ana kadar tüm mahallelerimizin ulaşımları sağlanmıştır. Yol açma ekibimiz 24 saat görev yapacaktır. “ Giresun’un yüksek kesimlerinde 50 cm’yi bulan kar kalınlığı, bazı mahallelerde 30 cm, merkezde 10 cm olarak ölçüldü.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, donmaya karşı tuzlama çalışmalarının yapılacağını, ana yolların ve kaldırımların 150 kişilik kürek ekibi ile temizlendiğini ifade etti. Giresun Belediyesi Acil Müdahale Ekibi, kar yağışının devam ettiği sürede 24 saat görevde kalacak. Giresun Belediyesi kar yağışı nedeniyle 150 kişilik ekip, 10 kamyon, 9 iş makinesi, 2 greyder, 2 kepçe, 2 vidanjör ve 5 motopomp görevlendirdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?