Aksu İçini Döktü…

Aksu İçini Döktü…

Kimseye Çöp tesisi konusunda siyaset yaptırmayacağını belirten Aksu, “Katı Atık Birliği’nin yüzde 65’i zaten Giresun Belediyesi’nindir.Biz bütçe ayırmasak bu tesis nasıl bitecekti.Sayın Nuretin Canikli, Sayın Valilerimiz Dursun Ali Şahin ve Hasan Karahan ile ilçe belediye başkanlarımızın destekleri tabi oldu.Biz hepsine ayrı ayrı teşekkür ettik.Ama kimse bize teşekkür etmiyor.Bizim derdimiz üzüm yemek” dedi.

Giresun belediye başkanı Kerim Aksu, Aksu’daki alana artık çöp dökülmeyeceğini bir kez daha yineledi ve bu konuda kendisine yönelik eleştirileri yanıtladı.

Dün bir basın toplantısı düzenleyen Aksu, “Çöp konusunda yapılan hiçbir şeyi siyasi malzeme yapmam yaptırmam da”dedi.

Başkan Aksu, çöp sorununun çözümü konusunda Giresun Belediyesi’nin lokomotif görevi gördüğünü ve bunu kimsenin inkar edemeyeceğini vurgulayarak, “Bunu kimse inkar edemez karalayamaz küçümseyemez. Buradaki şey çok açık,  rakamlar açık, uğraş açık, yapılan davalar açık.. Bu işin muhasebesinden tutun;  yer tahsisine kadar verdiğimiz emekler, giden valilerimiz, sayın Veysel Eroğlu bakanımız…Herkesin bu işte emeği var. Ben herkese teşekkür ederek, tüm belediye başkanlarımız( 3 belediye başkanımız dışında-Çamoluk, Alucra ve Şebinkarahisar haricinde, )tüm belediye başkanlarımızın azdan çoktan emeği olduğunu belirttim ve herkese teşekkür ederek böyle bir açıklama ihtiyacı duyduk. Sayın Valimiz bizi aradı ve artık çöpün taşınabilir hale geldiğini, tüm sorunların bitiğini söyledi. Biz takip ediyoruz. Mart sonu bekledik, Nisan’da bekledik olmadı. En son bir ÇED sorunu vardı. En son bir milyon 200 civarında bir rakam ödendi. Bir bahçede ÇED iptali vardı. Bir yılda ondan aksadı.  1 milyon 200 bin civarındaki paranın 1 milyona yakınını Giresun Belediyesi ödedi.  Sorun ortadan kalksın, tesisimiz çürümeden işlevsel hale gelsin diye…Bu konu ile ilgili rakamlar belli…Bugün konuşulanları ben de duyuyorum. Bizim eksikliğimizden kaynaklandığı söylenmiş. Bizim eksikliğimiz yok.”dedi.

Aksu alanına artık çöp dökmediklerini ve dökülmesine de müsaade etmediklerini ifade eden Başkan Aksu, “Dün itibarıyla biz yüzde yüz kapasite ile çalışmaya başladık. Artık Aksu alanına çöp dökmeyen tek belediye biziz. Başka belediyelerinde dökmesine şu anda izin vermiyoruz. Aksu alanına artık Giresun Belediyesi olarak çöp dökmüyoruz. Kimsenin de dökmesine izin vermiyoruz. “diye konuştu.

FESTİVALE DAVET

Belediye Başkanı Kerim Aksu, binlerce yıllık geleneğin yaşatıldığı festival coşkusunu beraber yaşamak için halkı davet etti. Belediye toplantı salonunda Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hasan Özdemir ile beraber festival hakkında basın mensuplarına bilgi veren Başkan Aksu; ‘’Son iki yılda yaşadığımız talihsiz soma ve terör olayları sebebiyle durağan geçen festivalimizi, bu yıl daha etkili ve coşkulu şekilde yapmak istiyoruz. 1 Mayıs tarihinde 23. Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri ile başlayan,14 Mayıs’ta Aksu Yarı Maratonu ile devam eden festivalimiz 22 Mayıs’ta bitecek. 3000 yıllık geçmişi olan festivalimiz , Türkiye’deki 3-4 tane tarihi etkinlikten biridir. Giresun’un tarihini yaşatan festivale bu yıl geçen yıllara göre daha yoğun ilgi olmasını bekliyorum ”dedi.

Başkan Aksu Uluslararası Giresun Aksu Festivali programını şöyle açıkladı; “18 Mayıs Perşembe saat 11:00 Atatürk Meydanı- Kerasus Fotoğraf Topluluğu Sergisi, 19 Mayıs Cuma saat 13:00  Atatürk Meydanı- Fotoğraf Sergisi, saat 13.30 Kütahya Kadın Girişimciler Derneği sergisi, saat 14:00 Can Akengin -Kişisel Resim Sergisi, saat 18: 30 Festival Defile Yürüyüşü, saat 19:00 Festival Ateşi, saat 20:00 Atatürk Meydanı -Aleyna Tilki konseri ve Havai Fişek gösterisi, 20 Mayıs saat 10:00 Atatürk Anıtına Festival Çelengi konulması, saat 11:00 Aksu Festival Alanı geleneklerin canlandırılması ve halk oyunları gösterileri, saat 14:00 Giresun Kalesi konser ve halk oyunları gösterileri, saat 20:00 Atatürk Meydanı- Hüseyin Turan konseri, 21 Mayıs saat 13:00 Öğretmenevi- Biriç Turnuvası, saat 14:00 Atatürk Meydanı halk oyunları gösterileri, saat 15:00 Atatürk Stadyumu- TÜFAD Futbol Turnuvası, saat 17:30 Giresun Lisesi -Santranç Turnuvası Finali, saat 20:00 Atatürk Meydanı Yahya Altun-Mehmet Gökçe Konseri, 22 Mayıs saat 12:00 Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi halk oyunları gösterileri, saat 20:00 Atatürk Meydanı Ziynet Sali konseri.”

Festivale Rusya, Azerbaycan, Gürcistan, Kosova, Kıbrıs,Polatlı ve Tekirdağ halk oyunları ekiplerinin katılacağı kaydedildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?