Aksu, Tam Not Aldı

 Aksu, Tam Not Aldı

BAŞKAN AKSU’DAN DEMOKRASİ ZİYARET

İl dışında bulunan ve 15 Temmuz tarihinde ülkemizde yaşanan karanlık girişim nedeniyle gecikmeli olarak Giresun’a dönen Belediye Başkanı Kerim Aksu, Vali Hasan Karahan, Jandarma  Bölge Komutan Vekili Albay Ercan Yaşın, Alay Komutanı Albay Ali İhsan Ersoy ve Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Albay Hamza Çömez ve  Emniyet Müdürü Uğur Öztürk’ü  ziyaret etti.

Belediye Başkanı Kerim Aksu,  15 Temmuz akşamı yaşanan hukuk dışı, millet iradesine yönelik girişimi şiddetle kınadığını belirterek, geçmiş olsun dileklerini paylaştı.

Başkan Aksu, yaptığı açıklamada, hiçbir gücün milletin egemenliğine el koyamayacağını belirterek; “15 Temmuz gecesi ülkemiz siyah bir bulutla kaplanmıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şerefli subayları, askerleri, kendi içlerinden çıkan hainlerin karşısına dikilmiştir. Polis teşkilatımız, canlarını siper ederek bu hain eylemin başarıya ulaşmasını önlemiştir. Milletimiz bu hain girişim karşısında demokrasiye ve kendi iradesine sahip çıkarak dünya da takdir toplamıştır. Kendi halkına silah çeken, milletin meclisine bomba atan ve bu eylemleri yönlendirenler hukuk önünde hesap vermeliler. Ülkemizin temel direği kurumlardan olan Türk Silahlı Kuvvetleri yıpratılmamalıdır. Büyük bir yara alan Silahlı Kuvvetlerimizin morale ve desteğe ihtiyacı vardır.  Hain eylem sırasında yaşamını yitiren demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.  Ülkemize ve milletimize geçmiş olsun.”

Belediye Başkanı Kerim Aksu; “Ülkemizdeki demokrasi nedeniyle millet iradesi ile 2 dönem belediye başkanlığına seçildim. Yıllarca demokrasiyi savunan birisi olarak, demokrasiye yapılan karanlık saldırıdan dolayı bu vatan hainlerine hakkımı helal etmiyorum. Şunu da bilinmeli ki ordumuzun, yargımızın ve polis teşkilatımızın içindeki hainler, bu kurumlara olan sevgimizi asla azaltmayacaktır. Hainleri ortadan kaldırmak hepimizin görevidir” dedi.

Başkan Aksu,  hainlerin hak ettiği cezaları almasını, hukukun egemen kılınmasını, Türkiye’nin kenetlenerek, demokrasi halkasını güçlendirmeye ihtiyacı olduğunu söyledi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?