AKSU’DAN 7 YENİ PROJE İLE 1300 KİŞİYE İŞ SÖZÜ

AKSU’DAN 7 YENİ PROJE İLE 1300 KİŞİYE İŞ SÖZÜ

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu 10 gün önce açıkladığı birinci etap projelerin ardından ikinci etap 7 yeni projeyi daha düzenlediği basın toplantısında açıkladı.
Geçtiğimiz günlerde Belediye Hastanesi, Milli Mücadele Karazıpkalılar ve Osman Ağa Müzesi, Mahalle Kreşleri, Öğrenci Konuk Evi, Modern Taksi Durakları, Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Kültür Sanat Merkezi, Tam Otomatik Otopark ve Tekstil Fabrikası projelerini açıklayan Başkan Aksu açıkladığı ilave 7 yeni proje ile toplantıya katılanların büyük alkışını aldı.
Toplamda 1300 Giresun çocuğuna daha iş imkanı sunacağını söyleyen Başkan Aksu 10 yıllık süre içinde toplumun tamamının belediye başkanı olmayı başardığını belirtti. Başkan Aksu; “Giresun bizim en büyük sevdamız. Bu şehre hizmet etmekten onur duyuyorum. Halk bizim hizmetlerimizi takdirle karşılıyor. Halkın içinde olmak benim sadece seçim zamanları yaptığım bir şey değil, her zaman bu böyle oldu. Çünkü ben halkın içinden biriyim, halkın içinden geldim. Giresun’u siyasi hayatı bu şehre çivi çakmamış insanlara teslim etmeyin. Ben lafa bakmam, icraata bakarım. Biz İnsanlarımız Atatürk Meydanı’nda otursun denizi seyretsin diye meydan yaptık. Kendileri denizin önünü kapattılar, şimdi çıkmışlar, şehri denize kavuşturacağız diyorlar. Biz yaptıklarımızı konuşuyoruz. Projelerimizi tüm detayı ile paylaşıyoruz. Bizde hayal ürünü yok. Önce Dereli ve Batlama yollarını yapsınlar 15 yıldır aynı halde duruyor. Beceriksiz siyasetçiler yüzünden şehrimiz Ordu ve Trabzon’un arasına sıkıştı kaldı. Şehrin trafik sorunundan bahsediyorlar hala Güney Çevre Yolu ile ilgili bir çabaları yok. 16 yıldır yapamadığın Güney Çevre Yolu şimdi mi aklınıza geldi?” diye sordu.
GÜÇLERİ YETMEYECEK
Belediye Başkanı Kerim Aksu basın toplantısında şöyle devam etti; “Gördüğünüz gibi projeler açıklıyoruz ve hepsinin yerleri belli hepsi yapılabilecek uygulanabilecek projeler. Benim bu şehrin geleceği ile ilgili hayallerim var. Sahilleri elimizden aldılar, bugün sahillerde bırakın hizmeti bir ışıklandırma dahi yok. Ne yaparlarsa yapsınlar Giresun halkını cezalandıramayacaklar. Ben bu halkı arkama alacağım ve ne pahasına olursa olsun kepçeyi koyup sahillerin tamamını sökeceğim. En baştan yeniden yapacağım. Gelsinler bu halkı durdursunlar.

Artık yeter kendileri hiçbir şey yapmıyorlar, bıraksınlar ben onların yapması gerekeni de yaparım. Sahillerin tamamını yenileyip plajlarda yeni düzenlemeler yapacağım. Sahillere kaldırım, koşu yolu, bisiklet yolu ve ışıklandırma yapacağım”.
AKPLİ BELEDİYELER MAAŞ ÖDEYEMİYOR
Belediyenin mali durumu üzerine sorulan bir soruyu yanıtlayan Aksu; ”Belediyemiz bugün bütün birimleriyle beraber var gücüyle vatandaşlarımıza hizmet için çalışıyor. Sürekli bir algı yaratmaya çalışılıyor, ancak kendilerinin yönettikleri belediyelere bakın birçoğu iflas bayrağını çekmiş, işçileri 5-6 aydır maaş alamıyor, eylem yapıyor. Ben onları önce ilçe belediyelerinin mali durumunu düzeltmeye davet ediyorum. Kimse endişe etmesin Giresun Belediyesi her yönüyle en güçlü belediye” dedi.
FARKLA ÖNDEYİZ
Gazetecilerin seçim için sorduğu bir soruyu cevaplayan Başkan Aksu; ”Vatandaş kararını vermiş, suni baskılarla halkı kimse sindiremez. Bana sormanıza gerek yok vatandaşın içine girin seçimin sonucunu size söylesinler. Bunu ben söylemiyorum, vatandaşlarımız söylüyor şuan ki tabloda büyük farkla öndeyiz. Vatandaş yalan yanlış hayal satan insanlara oy vermiyor, bir söz var ya ”Ne yaptığını bilirsem, neler yapacağını tahmin ederim. Baskılara rağmen demokrasi, halk kazanacak. Bizim meclisimizde yasaklı, sakıncalı biri yok. Halkın tüm kesimlerinin temsilcileri var.” diye konuştu.
Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun ikinci etap projer tanıtım basın toplantısına Genel İdare Kurulu Üyesi Ünzile Yüksel, CHP İl Başkanı Fikri Bilge, İyi Parti İl Başkanı Ahmet Memiş, CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Belediye ve İl Genel Meclisi adayları ve basın mensupları katıldı.
İKİNCİ ETAP PROJELERİ
1. ERİKLİMAN MAHALLESİ BATI SPOR KOMPLEKSİ
Çocuklarımız ve gençlerimizin fiziksel gelişimlerine katkı sağlamak ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutup boş zamanlarını değerlendirebilecekleri alanlar yaratmak ve sporcu nesiller yetiştirmek ilkesiyle kentimizin batı yakasına tam donanımlı spor kompleksi inşa ediyoruz.
Erikliman Mahallesindeki 10.000 m2’lik dolgu alanı üzerine inşa edilecek olan spor kompleksimizde;
3 adet çim saha, Basketbol Sahası, Tenis Kortu, Fitness Merkezi, Kapalı Yüzme Havuzu, Medikal Merkez, 100 kişi kapasiteli Konaklama Tesisi, 250 araçlık otopark, Restoran ve Kafeteryalar bulunuyor.

2. ESKİ ÇÖP SAHASI DÜZENLEME PROJESİ
MESİRE ALANI VE DOĞU SPOR KOMPLEKSİ

Geçmiş dönemlerde vahşi depolama alanı olarak kullanılan ve kötü görüntüsü nedeniyle şehrimizin imajına zarar veren aksu mahallesi çöp sahasını modern bir projeyle kentimize yakışır bir hale getiriyoruz.

Yerinde dönüştürülecek ve 42.000m2’lik alan üzerine inşa edilecek olan projemizde;

Piknik alanları, Yapay Göller, Basketbol ve Futbol sahaları, Tenis Kortu, Amfi Tiyatro, 500 Araçlık Otopark, Çocuk Parkları, Kafe ve Restoranlar yer alıyor.

3. AÇIK PAZARYERİ VE OTOPARK

Nizamiye Mahallesi pazar alanını yepyeni bir projeyle hak ettiği hizmete kavuşturuyoruz. Açık pazar yeri ve 350 araç kapasiteli otopark projemizle hem esnafımız hem de vatandaşlarımız rahat bir nefes alacak.

İçerisinde 500 adet modern satış standının yer alacağı Pazar alanımızda; kadınlarımızın el emeği ürünlerinin satışını yapacakları bir alan yaratıp emekçi kadınlarımızın hizmetine sunacağız.

4. UCUZ KONUT – KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ (UCKO)

Kavaklar Mahallesi Hopcuk mevkiinde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini yükseltmek ve gelir seviyesi düşük vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak için hazırlanan “Ucuz Konut” projemizle vatandaşlarımızın geleceğe güvenle bakmalarını sağlayacağız.

2 etapta yapılması öngörülen projemizin önceliği mevcut konut sahiplerinin olacak, daha sonra ise dar gelirli vatandaşlarımızın uygun fiyatla(maliyetine) ev sahibi olması sağlanacak.

Projemiz 7 bloktan ve 3+1, 2+1, 1+1 olmak üzere toplam 308 daireden oluşuyor.
Proje alanında ise; Yürüyüş Yolları, Yeşil Alanlar, Çocuk Oyun Alanları ve Toplam 500 Araçlık Otopark bulunuyor.

5. KIYI DÜZENLEME PROJESİ
AQUAPARK VE PLAJ DÜZENLEMESİ

Kentimizin sahil bandında bulunan plajları şehrimizin imajına yakışır hale getirmek ve bölgenin en kapsamlı su eğlence parkını kurmak amacıyla hazırladığımız projemizin ilk etabında;
Belediye (Halk) plajı “T” tahkimat yapıları üzerine denize doğru uzanan ahşap iskele alanları inşa edeceğiz. Bu iskeleler üzerinde; büfeler, plaj kamelyaları, şezlong dinlenme alanları yer alacak.
Projemizin Aquapark alanında ise; yetişkin ve çocuk olmak üzere toplam 500 kişi kapasiteli 21 adet su kaydırağı yer alacak.
6. BİTKİ VE ÇİÇEK ÜRETİM TESİSİ

Espiye ilçesinde bulunan ve belediyemize ait olan 50.000 m2lik alana kuracak olduğumuz “Bitki ve Çiçek Üretim Tesisi”mizle hem belediyemizin ihtiyacı olan bitki ve çiçekleri üreteceğiz hem de üretilen ürünleri çevre illere pazarlayarak belediyemize maddi kazanç sağlayacağız. Bu projemizde; tamamını Giresunlu vatandaşlarımızın oluşturacağı işçiler çalıştırarak istihdam sağlayacağız.

Bitki ve çiçek üretim tesisimizde üretimin yanı sıra;
Hobi Bahçeleri, Botanik Kafe ve Organik Çocuk Oyun Alanı inşa ederek sosyal alanlar da yaratacağız.

7. NOSTALJİK TRAMVAY

Uzun yıllardır hayalini kurduğumuz fakat coğrafi koşullar nedeniyle hayata geçiremediğimiz “Nostaljik Tramvay” projemiz Bulancak durağı mevkii ve Debboy mevkii arasında hayat buluyor. Çevreye duyarlı Nostaljik Tramvayımız 50 kişilik yolcu kapasitesi ile dört duraklı 700 metre uzunluğundaki hatta hizmet verecek ve yolculuk süresi 15 dakika olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?