Aksu’dan ÇALDAĞ’a çıkarma..

Aksu’dan ÇALDAĞ’a çıkarma..

Muhtar Aşuk, Aksu’ya teşekkür etti.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Çaldağ Jandarma Karakol Komutanlığını muhtarlarla beraber ziyaret edip taziye de bulundu.

Çaldağ Köyüne giden Başkan Kerim Aksu’yu Çaldağ Köyü Muhtarı Abdullah Aşık ve çevre köy muhtarları karşıladı. Başkan Aksu ve muhtarlar, 6 Mayıs 2016 günü Giresun Çaldağ karakolunda teröristler tarafından düzenlenen bir saldırı sonucu evladının gözleri önünde şehit olan  Jandarma Kıdemli Başçavuş  Zafer Çalışkan’ın görev yaptığı Çaldağ Jandarma Karakol Komutanlığı’na ziyarette bulundu. Başkan Aksu, yapılan saldırı ve saldırı sonra sonrası yaşanan gelişmeler hakkında bilgi aldı. Karakol komutanı ve askerler yapılan ziyaretten dolayı Başkan Kerim Aksu’ya teşekkür ettiler.

Ülkemizde yaşanan terör olaylarının hepimizi derinden yaraladığına dikkat çeken Belediye Başkanı Kerim Aksu ;“Terör nereden ve hangi gerekçeyle gelirse gelsin hepsini lanetliyoruz. Ülkemiz bu acıları yaşamamalı. Bunların hesabı sorulmalı. Yaklaşık 6 gün önce karakol komutanımızı kaybettik ettik. Ülkemizin hiçbir yerinden böyle acı haberler duymak istemiyoruz. Hepimizin başı sağ olsun. Yapabileceğimiz bir şey olduğunda her zaman yanınızdayız” dedi.

Çaldağ Köyü Muhtarı Aşık, köylerinde gerçekleşen bu talihsiz olaydan dolayı çok üzgün olduklarını belirtirken, Başkan Aksu’nun köylerine ve jandarma karakoluna yaptığı anlamlı ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?