Aksu’dan, Demokrasi Anıtı

Aksu’dan, Demokrasi Anıtı

GİRESUN’A, “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER ANITI”

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu bir basın toplantısı düzenleyerek, Giresun’a 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anıtı yapılacağını açıkladı. Aksu, 15 Temmuz tarihinde millet iradesine, demokrasiye hain bir saldırı düzenlendiğini, milletin tüm kurum ve kuruluşları ile ayağa kalktığını söyledi.

“SİYASİLER SEÇİMLE GELİR SEÇİMLE GİDER”

Belediye Başkanlık Makamında basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Kerim Aksu, 15 Temmuz gecesi demokrasiye vurulmak istenen hain darbe girişimi karşısında milletimizin örnek bir tavır sergilediğini ve herkesin üzerine düşeni yaptığını belirterek; “Yerel ve ulusal olmak üzere basınımız, sivil toplum örgütleri, siyasi parti liderlerimiz,  milletimiz demokrasiye sahip çıkmıştır. Herkesi kutluyorum. Hainler ve halkına silah doğrultanlar en ağır cezayı görmeliler. Onurlu bir şekilde görevini yapan, hainlerin karşısına dikilen askerimize ve polisimize de sahip çıkmamız gerekir. Onlar bizim çocuklarımız. Ben demokrasi sayesinde bu göreve geldim. Siyasiler seçimle gelir, seçimle gider. Darbeyle değil. Kimse kendini millet iradesinin yerine koyamaz.  Hepimiz hainlerin temizlenmesine yardımcı olmalıyız. Kutuplaşmaya değil, kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Birlik ve beraberlik içersinde bu zor günleri aşacağız” dedi.

“15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER ANITI”

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı, hemşerimiz Enver Yücel’den bir mektup aldığını ifade eden Belediye Başkanı Kerim Aksu şöyle devam etti: “ Bu mektup beni çok mutlu etti.  Sayın Yücel mektubunda, milletimizin cesareti ve demokrasiye olan  inancından duyduğu mutluluğu ifade ederek, milletimizin demokrasi düşmanlarına karşı net duruşunun anıtlaştırılmasını, bu tarihi dik duruşun gelecek nesillere aktarılmasını önerdi.  Bu öneriyi Valimiz Hasan Karahan ile paylaştık. Sayın Karahan , destek olacağını ifade etti. Belediye olarak yeni düzenlenen Cumhuriyet Meydanı Kazancılar Yokuşu girişine 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anıtı yapılmasını kararlaştırdık. Sayın Enver Yücel kendi imkânları ile bu anıtı yaptırabileceğini söylemiştir.  Ancak millet iradesini ve şehitlerimizi ölümsüzleştirecek bu anıtın hepimizin katkısı ile yapılması daha doğru olacaktır. Anıtın hazırlanması için Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık bölümü çalışmalara başlamıştır. Birlik ve beraberliğimizin sembolü için hepimizin katkısı büyük anlam taşıyacaktır.”

“TERÖRE KARŞI BERABER OLALIM”

15 Temmuz olaylarında birlik ve beraberliği en güzel örneğinin verildiği tekrarlayan Başkan Aksu sözlerini şöyle tamamladı: “ Ülkemiz yıllardır terör belasından çok sıkıntı çekmiştir. Birlik ve beraberlik içersinde olursak her türlü terörle mücadele edecek gücü kendimizde bulabiliriz. Sadece FETO terör örgütü değil, PKK, IŞID, PYD ile mücadele edecek gücü kendimizde bulabiliriz.  15 Temmuz demokrasi mücadelesi ülkemizin birliğini ve beraberliğini pekiştirmiştir.  Devletin zirvesindeki birliktelik bizleri mutlu etmiştir. Kavgadan bir şey çıkmıyor, kavgalı eve kız bile vermiyorlar. Onun için mutlaka barışa ihtiyacımız var. Kucaklaşıp, bütünleşmeye ihtiyacımız var.  Ben tekrar demokrasiye sahip çıkan her vatandaşımıza teşekkür ediyorum. Demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?