AKTEN VE EKİBİNDEN NİMET GİBİ HİZMET

AKTEN VE EKİBİNDEN NİMET GİBİ HİZMET

Giresun Hizmet Derneği,hiçbir siyasi parti ve Sivil Toplum örgütünün,ilimiz için yapmadığı bir çalışmayı tamamlayarak önemli bir altyapı oluşturdu..Oluşturulan Master planında ; ilin kalkınması için gerekli tüm adımlar A’dan Z’ye  detaylarıyla rapor haline getirilmiş durumda..Milletvekillerinin,kişisel hesapları bir yana bırakıp bu raporu sahiplenerek ilin önünü açmaları bekleniyor.

Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun ve İnsanlığa Hizmet Derneği (GİHDER) tarafından hazırlanan Giresun Sinerji Koordinasyon Merkezi Çalışmasına onur konuğu olarak katıldı.

Eski Giresun Ticaret Borsası (TİBOR) Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantının açılışında yaptığı sunumda Sivil Toplum Kuruluşları ve işadamları ile kamunun yatırım yeteneklerini birlikte değerlendirerek kapsamlı bir çalışma yaptıklarını belirten GİHDER Başkanı Ayhan Akten, amaçlarının Giresun’a yatırım yapılması, istihdamın artırılması ve ekonomik kalkınmanın sağlanması olduğunu ifade etti.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Karahan; “Biz Valilik olarak önemli çalışmalar yapıyoruz. Teyyaredüzü sahilindeki Gençlik Merkezi, Giresun Adası’nın turizme kazandırılması ve yapılan tekne turları, önemli bir destinasyon olan Giresun Kalesine tur otobüslerinin çıkarılması, 350- 400 kişinin istihdam edildiği Çağrı Merkezinin İl Özel İdaresi imkânlarıyla açılması, İl Özel İdaresi binasının 5 yıldızlı bir otele dönüştürülmesi için verilmesi, eski fizik tedavi hastanesinin yükseköğrenim öğrenci yurduna dönüştürülmesi, Uygulama Otelinin yapılarak faaliyete geçirilmesi sağlanan hizmetlere birkaç  örnektir. Valilik olarak üzerimize düşeni yaptığımıza inanıyorum. Yatırımların ve yatırımcıların sorunlarının konuşulması ve yatırımların daha spesifik alanlardan talep edilmesi uygun olacaktır. Kamunun hazırlaması gereken fiziki altyapı ve mevzuat yönünden çalışmalar hemen hemen tamamlandı. Bundan sonra yapılması gereken neyse yatırımcıların çabalarıyla olacaktır. Karanlıktan şikâyet etme yerine bir mum yakalım. Giresun’un gelişmesini, kalkınmasını sürdüreceğine ve Karadeniz’in parlayan yıldızı olacağına inanıyorum.

İlimize gelecek yatırımcılarımıza da her zaman yardıma hazırız.  Çalışmaları için Başkan Ayhan Akten ve ekibine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Toplantıya; Vali Hasan Karahan, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, GİHDER Başkanı Ayhan Akten, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve davetliler katıldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?