Akten’ten projelere ilgisizlik isyanı..

Akten’ten projelere ilgisizlik isyanı..

Akten, “Burada yapılacak Yanlışlara göz yumulmadan artık müdahale edileceğinin de  bilinmesini isterim.”dedi.

AK Parti Giresun İl Başkanı Ayhan Akten,Fındık çikolota park projesinin sahipsiz kaldığını öne sürdü.Akten ile ilin ve ülkenin sorunlarına yönelik özel bir röportaj yaptık.Biz sorduk ,sayın Akten dobra dobra cevapladı.

İşte o röportaj:

İlimizde ticaretin canlanması için neler yapılmalıdır?

Akten: Ülkemiz şu anda her alanda büyük mücadeleler veriyor. Biz güçlü olmak zorundayız. Çok çalışıp çok üretmek zorundayız. Ne kadar fazla üretir ve satarsak, ihracatımız ve milli gelirimiz ne kadar yükselirse bu ülkede o kadar ileride olacak. Dünyada, ilk 10 ekonomisi içine girersek daha çok söz sahibi olacak. Bunu hiç aklımızdan çıkarmayalım. 2023 e kadar bunları başarmalıyız.

Devletimiz inanılmaz teşvikler veriyor. Yeterki yatırım yapın ve üretin diyor. Yapanlar benim için makbul insanlar.. Ama bazıları da her şeyi yine devletten bekliyor. Hazırcılığı bırakmalıyız. Devlet kendi alanında silahını, topunu, tankını, uçağını yapıyor, yaptırıyor. Bize düşen görevde özel sektör olarak gerekeni yapmaktır.

Giresun’da birliktelik nasıl sağlanır?

Akten:Giresun olarak yapılması gerekenleri sürekli projeler olarak dile getiriyorum.  Buraya 7 yatırımcı getirdim.  İstihdam artıyor. Organize sanayi çok geç kaldı ama dikkat edilirse ve hızlı edilirse iyi olacak.

Cumhurbaşkanımızın Türkiye de başlattığı üretim ve istihdam seferberliğine aynı heyacanla bizde katılmalıyız.  Ve Giresun da fırsatlar var. Kendi içimizde ciddi sinerji yaratabiliriz. Burada siyasi, bürokrasi ve özellikle Ticaret odasının harekete geçmesi gerekiyor.

Oturduğunuz yerden ve gazete beyanatlarıyla değil bizzat sahaya inerek çalışmak gerekir. iş adamlarımızı iyi organize etmeliyiz.

Önerdiğimiz       GİRESUN FINDIK VE ÇİKOLATA PARK  projesi 3 ayda olabilecek ve en az 200 kişi istihdam yaratacak projedir. Bir kaç toplantı ve alınacak kararla olabilecek bir iş. İş adamlarımız hazır. Ancak kimsenin  umurunda değil.. Alt yapı ve  üretim imkanları da hazır. İş adamları olarak bekliyoruz.

Orta ölçekli firmalarımız kapasite yükseltmek için yeni sanayi sitesi yeri gösterilmesini bekliyorlar. Merkezde bu sayede özellikle mobilya, plastik, parça imalat konularında bekleyen arkadaşlar var. 500 kişilik istihdam söz konusu.

Fındık ihtisas organize sanayi bölgesi kurulması zaten Giresun ve Karadeniz bölgesini uçurur. Yurt dışına karşı  fındık ve Çikolata alanında  bir anda öne geçeriz.

Bunun gibi işler için heyecan ve uğraşmak gerekiyor.   Dizayn etmek gerekiyor. İyi yöneticiler işte  bu anda belli olacak.

İlimizdeki siyaset anlayışı sizce nasıl daha iyi olabilir?

Akten:Yıllar sonra tarih kitaplarında okuyacağımız siyaset oyunu şu zamana Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan üzerine oynanıyor.  Hakkın ve halkların temsili noktasında tek dik duran lider o görünüyor. Türkiye yi bitirmenin Recep Tayyip Erdoğan ‘ı bitirmekten geçtiğini bilenler hainliklerine devam ediyor, edecekte..

Dışta ve içte gerçekten çok hainler var.  Bunlarla mücadele eden reisimize yardımcı olmak görevimizdir. İçerde sayın Devlet Bahçeli’nin verdiği destek her türlü takdirin üzerindedir.  Sayın cumhurbaşkanımızın, tek başınayım ve yalnız kalsam da bu mücadeleye devam edeceğim sözü çok manidardır.Yanında ki insanlarında yanlışlıklar yaptıklarını anlıyoruz.

İstikrar ve mücadele şarttır. 2019 seçimleri bu yüzden bir devrin kapanıp bir devrin  açılacağı yıl gibi görünmektedir. Partiyi ele geçirmeye çalışanların hesaplarını  görüyoruz. Bu oyunlara karşı gelmek ülkesini sevenlerin görevi olmalıdır.

Bu ülkede maalesef Afrin harekatına karşı gelenler çıkıyor. Bu kafa bu milletin değil dışa teslim edilmiş kafalardır. Bu gibi kafalarla mücadele boynumuzun borcu olmalıdır.

Yerel siyasete nasıl bakıyorsunuz?

Akten:2001 yılında sayın genel başkanımız Giresun ziyaretinde bize “zorlu bir yola giriyoruz. Çok büyük mücadeleler vereceğiz. Kefenimi koltuğumun altına alıp yola çıkıyorum. Bana destek olun. Yanlış yaparsam buraları bırakıp gidin ” dedi.   Hala doğruları yaptığını görüyoruz ve arkasındayız.

Parti burada daha da güçlü olmalıdır. Oyun yapacaklara karşı  İller deki  yapılanmalar çok önemlidir.

İçimiz yandığı için samimice söylüyorum ki ; Yerel seçimlerin kaybedilmesi, genel merkez ve başkanımızın açık açık  yanlış yönlendirilmesiyle olmuştur.

Parti de yanlış yapan , şahsi  tavırları nedeniyle partiye zarar veren insanları da görüyoruz. Dışarıdan 3-5 kişiyle partiyi yönetmek gibi bir durum konuşuluyor.. Samimi olanlar dışarıda kaldı gibi görüntü ortaya çıktı.. Bu olumsuzlukların ortadan kaldırılması gerektiğini düşünenlerdenim.  Yoksa aynı hatalar tekrarlanırsa davaya büyük zararlar verileceğini düşünüyorum.

Recep Tayyip Erdoğan’ın duyduğu heyecanı illerdeki i temsilcilerinde yaşaması gerekir.  Ekip ruhuyla bunu yaşatmalıyız.

Biz partimiz, Giresun da ki  teşkilatımızın ve liderimizin emrindeyiz. Çizgiyi bozanlardan olmadık, olmayız. Ne zaman görev  verilirse o zaman yerine getiririz. Ana hedef birlikteliği yakalamak ve zaferler kazanmaktır. Hataya artık tahammül yoktur. Burada yapılacak Yanlışlara göz yumulmadan artık müdahale edileceğinin de  bilinmesini isterim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?