ALLAH’IN, KENDİLERİNE VAHİY İNDİRDİĞİ FACEBOOK’ÇULAR(!)

ALLAH’IN, KENDİLERİNE VAHİY İNDİRDİĞİ FACEBOOK’ÇULAR(!)

Haberlerimi yazmam uzun sürdü,biraz da başka meşgalem vardı sabahın ilk ışıklarına yakalandım.

Baktım ki uykum da yok.Haber merkezinde solumdaki duvar saatine baktım saatler 04:51’i gösteriyor… Aklıma gelen bir konuyu yazayım dedim.Yine yazmak isteyip de fırsat bulamadığım,çok mühim bir konu.Konumun başlığında da dediğim gibi,Allah’tan kendilerine vahiy inen(!) facebookçuları konuşacağız..

Bilmiyorum bu saçmalığın sadece beni bulduğunu.Mutlaka sizler de bu diyecek olduğum konulardan muzdarip olabilirsiniz.Size neyi anlatmak istediğimi demeden önce sinirlerimi geren bu olayın bir tanesinin özetini atayım.Facebook sayfama özelden bun gibi onlarca geliyor ama Allahaşkına şunu bir okur musunuz?Bakın olduğu gibi naklediyorum: “Sana bir şey göndereceğim oku tamam mı, bana da arkadaşım gönderdi.Okumadan önce içinden çok istediğin şeyi üç kez tekrarla, sonra aşağıdaki yazıyı oku..

Unutma önce üç kez çok istediğin şeyi tekrarla ……..

Bismillahirrahmanirrahim. La havle vela kuvvete illa billahi aliyyül azim .Amin.

Bu mesajı 20 kişiye gönder dileğin kabul oluyor. İnanmıyordum ama harbiden oluyor eğer silersen veya göndermezsen.

Allah dilediğini kabul etmesin! Şimdi saatine bak 9 dakika sonra seni mutlu eden bir olay olacak.Çok zor değil kopyala gönder,yapalım bakalım. Benim için dene..” Bakın değerli okurlar bu çift tırnakla başlayıp çift tırnakla biten yere kadar bana ait değil.Vallahi billahi aman öyle anlaşılmasın.Bu tamamen dini alay eden Allah’tan kendilerine vahiy inen facebook’çular(!)’a ait.

Ayet inmiş olmalı.Çünkü düşünsenize ne 19 ne 21.Sanırım net ayet var 20 kişiye gönderin diye.Ha bakın birde 20 kişiye göndermediniz yandınız! Nasıl mı demeyin işte yandınız diyorsam bildiğim var!Kör değilsiniz ya,göndermezseniz alırsınız böyle bedduayı. Göndermezseniz Allah dilediğinizi kabul etmesin diye beddua da yapıştırıldı.Eeee artık zorunlu hale geldi dağıtmak.

Ey Allah’ım bu kadar mı salak kulların var diyorum bazen.Ey Allah’ım bunlarda neden benim 7 ila 9 yaş arası olan aklımdan yok diyorum.Ben o yaşlarda çizgi film izlemezdim,saçmalık diye.Gazman’ı,Süperman’ı,Cüneyt Arkın’ı izlemezdim vallahi billahi saçmalık diye.Bu kadar mı kafaları basmaz bunu hazırlayanların veya buna inananların!

Ey Allah’ım bu kadar basit mani ile nasıl derin uykuya dalar bir Müslüman!

Ey Rabbi’m sen bile bize, ‘bana ibadet edeceksiniz o kadarrrrrrrrrrrr!’ demezken, bu kör dayatma nerden gelir? Hangi akla hizmet hangi mantığa hizmet? Gülmeyin öyle ama.. Allah bile Kur’an-ı Kerim’de dayatma göstermeden hatta seçenek bırakarak, “Ben sizin rabbiniz değil miyim”derken bu dediğim dedik,çaldığım düdükler nerden geliyor?Hasan Mezarcı’nın yıllarca siyasetin içinden olup,bilinip, eline baston alıp, ‘Ben mesihim!’ demesi kadar saçmalık değil mi bu? Veya Allah bilmez, Kur’an tanımaz Papa’nın Türkiye ‘ye gelip de, ‘Mitingime gelenin günahlarını bağışlayacağım’ deyip de komedi ve zoraki daveti gibi değildir de nedir? Yapmayın değerli okuyucular sizlerden rica ediyorum yapmayın.Boş safsatalara inanmayın! Bu tür saçmalıklara inanmak küfrana,akıbeti de Cehennemin Gayya Kuyusu’na götürür.

Allah’ım bizleri doğru yolundan saptırmasın!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?