Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulunda Değişimler Devam Ediyor

Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulunda Değişimler Devam Ediyor

Giresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulunda idari yönetimin değişmesi sonrası okuldaki olumlu değişler aralıksız devam ediyor.

Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne geçtiğimiz yıl Ağustos ayında ataması gerçekleşen Dr. Öğr. Üyesi Uğur Bellikli hocamızın idareciliğe geçmesiyle okulda olumlu değişimler aralıksız devam ediyor. Geçtiğimiz hafta da yıllardır pasif konumda olan Yüksek Okul sekreterliği için Recai Alacahan atanmıştı.

Salgın sonrasında öğrencilerin yenişlenmiş sınıflarda eğitimlere başlaması uygun teknik donanımlara çabuk ulaşması için yüksekokul yönetimi var gücüyle çalışıyor.

Okul içinde gerekli uyarı işaretleri ve hijyen kitlerini yerleştiren yüksekokul, mümkün olan en az temasla okula girişi sağlamak için otomatik kapı yaptırarak sağlıkta güvenliği giriş anından itibaren başlatıyor. Yenilenen projeksiyon cihazları, projeksiyon perdeleri ve sınıfların estetiğine katkı sağlayan yeni perdeler ile sınıflar eğitime hazır hale getirildi.

Asansörlerde yapılan düzenli dezenefektasyonun yanısıra  merdiven korkulukları ve kapı kolları dokunma ihtimaline karşı daima temizlik gerçekleştiriliyor. Yüksekokul labaratvuarları tek bir katta toplanarak uygulama sınıflarına ulaşım kolaylaştırıldı. Bu bağlamda bilgisayar labaratuarları da yenilenerek birinci kata alındı.

Yüksekokul içerisindeki bilgilendirme  tabelaları tamamen yenilerek bina için yönlendirmeler daha modern hale getirildi. Artık giriş katından başlayarak tüm okul planını görebilir isimlikleri değişen öğretim görevlileri odalarına daha rahat ulaşabilir. Sınıflarınız hangi katta olduğu sorularına çok rahat cevap bulabilirsiniz. Yüksekokulumuz Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü’ nün uygulamalı muayene kliniği klinik şartlarına uygun şekilde modernize edildi. Minik dostlar da unutulmadı. Okulda bulunan barınak da düzenleyerek okul bünyesinde sokak hayvanlarının tedavilerini yapılıyor hem eğitime hem de doğaya katkı sağlanıyor.

Giresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu MYO için dolayısıyla da Alucramız için güzel işler başaracağından şüphemiz olmayan Dr. Öğr. Üyesi Uğur Bellikli hocamıza ve yönetim ekibine teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.

Alucrahaber.com / Kadir Bekiroğlu

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?