AMATÖRDEKİ HAKEMLERİMİZ

AMATÖRDEKİ HAKEMLERİMİZ

Futbolun tanımı yapılırken 22 kişinin 1 topun peşinden koşması olarak algılanır, ama bence futbol 22 kişinin 1 topun peşinden koşması ve ayrımcılık yapmadan, adil hüküm veren hakemlerimizle beraber toplam 25 kişinin bir amaç uğruna sahada savaşmasıdır.
Giresun’umuzda hep lobisizlikten bahsederiz, lobimiz olmadığı için hakemlerimizin üst klasmanlarda az olması, lobimiz olmamasından dolayı teknik adamlarımızın üst liglerde olmaması, lobimiz olmadığı için futbolcularımızın üst liglerde olmaması bunlar etkilidir evet ama hakemlerimizin de saha içerisinde tek yetkili mercii olduğunu hissettirmesi gerekir, pasif olmaması, rakibe şartlanmaması ve adil olması gerekir. Birçok pozisyonlardan sonra verdiği kararların mantıklı açıklaması olmalı, amatörde mantıklı açıklama yapmalı ki daha üst liglerde hakemlik yaptığında zorlanmamalı. Şu hakem hatalı bu hakem hatalı demem ama Giresun amatör hepimizin ve herkesin verdiği bir emek vardır, hakem abilerimizden, kardeşlerimden maçlarda daha dikkatli olmalarını ve son değişen kuralları takip etmelerini öneririm.
Son çıkan futboldaki şiddetleri kınarım, ama hakemlerimizin de futbolcuların boğazına yapışma hakkının olmadığı belirtirim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?