Amatörün güzel yüzü: Mustafa Çevik

Amatörün güzel yüzü: Mustafa Çevik

Bir amatör sporun klasiğini size anlatmaya çalışacağım. Çocukluluğunu ve gençliğini bugünkü meydanda geçirmiş, Babası ‘Paşa Dayı’ ile denizlerde kum çekerek iş hayatına başlamış bir adamdan bahsediyorum. Mustafa Çevik.
Yıllarca amatöre verdiği katkıları görünce ‘işte sporun İçindeki adam demek’ geliyor içimden. Süper Amatör ‘de Sökenspor başkanlığı yapan bu adama ne söylesek az.
Tabiki amatöre bunun gibi katkılar veren çok arkadaşlarımız var. Lakin ne kadar maddiyatınız iyi bile olsa bir kulübü bu kadar taşımak her babayiğidin harcı olmasa gerek. Her yıl şampiyonluk potası içinde olmak, için en iyi transferleri yapmak ve Sökenspor takımını başarıya taşımak için uğraşıp didiniyor.
Bu hafta Espiyespor-Söken spor maçını seyrettim. Bu maçı da 2-1 kazanarak yollarına devam ediyorlar. ‘Altı haftadır yenilmeyen bir takımın başkanı olmak nasıl bir duygu’ dedim, ‘İnan hiçbir şeyde gözüm yok kardeşim. Sporla uğraşmak, gençlerin sorunlarını halletmek hele bir de şampiyon olmak en güzel duygu’ diyor.
Geçmişinde neler yaptığını anlatmaya kalksam bu yazılar O’na verdiği katkılardan dolayı az bile gelir. Sağ ol Mustafa Başkan. Bazen kızıp, bazen isyanların olmasına rağmen iyi bir kulüp başkanı ve iyi bir dost arkadaşsın. Spora katkılarından dolayı seni candan tebrik ediyorum.
Gençleri kötü alışkanlıktan kurtarmak, onlara sporu hatta futbolu sevdirmek için gayret gösteriyoruz. Biz bazen başaramadıklarımızı kâğıda döktüğümüzde neden olmasın sorusunu hep sormuştuk. Şimdi neden olmasın diyoruz.
Amatör futbolumuzda öyle amatörde idarecilik, başkanlık yapmış arkadaşlar var ki isimlerini vermeye kalksam sayfalar yetmez. Hayatta olanlara sağlıklı yıllar, vefat edenlere de Allah’tan rahmet diliyorum. Nur içinde yatsınlar.
Tabiki futbolcu kardeşlerimizi de unutmayalım. Çok yetenekli futbolcuların olduğu bu amatörde de ‘neden bunlara bakılmıyor?’ sorusu gündeme geliyor. Milyonlar verip aldığımız oyuncularla bazılarını mukayese ettiğimde çok yazık verilenlere demek geliyor içimden. Bu futbolcuları bazılarının görmesi gerektiğini hep söyledim.
Tek beklentim Giresun’da da bir amatör lig var denilip hatırlatılmasıdır diyor Mustafa Çevik. Son noktada ise başarılarının devamını diliyorum. Tüm Amatör takımlarına başarılar diliyorum. Onların çileleri, onların neler yapabileceklerini, onların nasıl bir döngü içinde mücadele ettiklerini kaleme alarak neler çektiklerini anlatmaya lüzum yok.
Onlar futbolun cengaverleri, aslanları hatırlanmadan sevgi yumağı olanlardır. Ayaklarınıza sağlık koca yürekli adamlar. İyi ki oynuyor, iyi ki bizlere güzel maçlar seyrettiriyorsunuz.
Sağ olun var olun.
Esen kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?