ANDRİANO FACHINI & MUHAMMED BAYIR

ANDRİANO FACHINI & MUHAMMED BAYIR

Giresunspor Akhisarspor galibiyeti ile  birlikte başlayan olumlu hava ile yoluna devam ediyor.

Sonrasında farklı Eskişehirspor galibiyeti, Keçiören deplasmanından alınan 1 puan ile 6 müsabakadan topladığı 2 puana karşılık, son 4 müsabakadan topladığı  7 puan ile dipten kurtuldu..

Hakan hocanın gelişiyle kendilerini sorgulayan futbolculardan bazıları kendine gelirken, ortak noktada buluşup daha çok mücadele, daha çok puan isteği, daha çok kazanma hırsı sergilemeye başladılar..

Sezon başı taraftar tepkisi de bir nebze azalmış oldu..

Keçiörengücü karşısında Kaleci Andriano’nun kolay kolay hafızalardan çıkmayacak kurtarışları,   Giresunspor’a  1 puan kazandırırken,  Andiano’yu da haftanın kare as’ına  soktu.  Sezon başından bu yana ilk kez haftanın kare  as’ına bir Giresunsporlu futbolcu girdi.

Sezon başından bu yana Kaleci Andriano kadar 3-4 futbolcu daha aynı performansı gösterebilseydi, Giresunspor’un puan sıralanmasındaki  yeri  kesinlikle burası olmayacaktı..Daha üst sıralar olacaktı..

Yapılan 20 civarı transfer içinde, Muhammed Bayır dışında, sahada süre alan futbolcu olmadı..

Bayır;  adeta Giresunspor’un 10 maçında demirbaş olarak sahada yerini aldı..

Yapılan  transferler içinde beklenen performansı gösteremeyen, onları Giresunspor’a kazandıranların güvenlerini boşa çıkaran yabancılar, kariyerlerine paralel beklenen mücadele içinde olabilselerdi, Giresunspor’un yeri  öngörülen düzeyde olacaktı..

İster istemez futbolcuların beklentilerin  altında kalması, eleştirileri de beraberinde getirdi..Giresunspor ve yönetim ile Sözeri acımasızca eleştirildi..

Takımı kuran ve sözünün eri olmayan Giresunspor’u bıraktı kaçtı..

Artık Yeşil-beyazlılar için biraz daha güzel şeyler söyleyebiliriz..

Giresunspor çok hızlı şekilde küme bloğundan tamamaen uzaklaşması ise, daha iyi şeylerin söylenmesine kapı açacaktır..Kapı  hala beklenen açıklığın dışındadır..

Ben Eren başkanın “Süper lig..Şampiyonluk” vs  söylemleri hayallerine katılanlardan değilim..

En güçlü kadroyu kurduk havaları ve söylemleriyle sezona giren Çotanaklar, ilk 6 hafta oynadığı rezil futbol ile ayağa kalkamadı..Son sezonların en kötü sezon başlangıcına imza attı..

Giresunspor’un kaliteli ve kariyerli dedikleri futbolcu kadrosuyla rakipleri karşısında aciz durumlara düşmesi, bu kalitedeki  futbolculara hiç yakışmadı..Taraftarlara da son yılların en büyük hüsranını yaşattılar..

Transfer yapanlar herşeyi bilmiyor..Rakipleri karşısında puan yada puanları alanlar herşeyi biliyor..Futbolda PUAN konuşuyor..

Amerika’yı yeniden keşfe gerek yok..Son 4 hafta gerçeği ortaya koydu. Giresunspor artık Hakan hocanın elinde..Top Hakan hocada..

Giresunspor’un bundan sonraki konuları:

*Giresunspor oyununu nasıl geliştirir?

*Eksik mevkiler nasıl telafi edilir?

Tüm hesap-kitap Hakan hocada…

Giresunspor Şampiyonluk ya da Play Off içinde olacaksa, sezon başı kötü görüntüsünü unutmalıdır, bu tür görüntülere sünger çekmelidir..

Giresunspor, Osmanlıspor maçı ile gelecek olan puanlar ile şaha kalkabilir..

Hatayspor’un lider olması önemli değil..

Arada 11 puan var..Giresunspor geçmişte Hatayspor ile arasındaki 14 puanı silerek, hatta daha da fark yaparak, TFF 1.Lig’ine çıkan takımdır..Bu sezon da neden olmasın!

Eren Başkan ısrarla “Süper Lig” diyorsa, Giresunspor’un eksik mevkilerine de çare olmalıdır..

*Bu kadro ile kanatlar nasıl çalışır?

*Merkez oyunculardan verim nasıl alınır?

*Gol ayakları Giresunspor’u nasıl uçurur?

*Eksi  averajı olan Çotanaklar artı averaja nasıl ulaşır?

Yönetim ile teknik kadro bunlara kafa yormalıdır..

Giresunspor’a acil başka Andrianolar, başka Muhammed Bayırlar bulmalıdır..

       Kaleci Andriano dışında her tarafı dökülen Giresunspor’un;  Muhammed Bayır gibi Giresunspor’u sırtında taşıyacak hamal futbolculara kavuşması dileğiyle..

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?