ARAÇ VE YAYA TRAFİĞİNDE SORUN YAŞANMADI

ARAÇ VE YAYA TRAFİĞİNDE SORUN YAŞANMADI

KARLA MÜCADELEDE BAŞARILI ÇALIŞMA

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün kar yağışı uyarısı yaptığı ilk andan itibaren teyakkuza geçerek hızla planlamalarını yapan Giresun Belediyesi, kar yağışının başlamasıyla alarma geçti.

Ekipler, kırsal mahalleler, şehir merkezi, ana arterler ve ara sokaklarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Gece ve gündüz ekipler tarafından yapılan düzenli çalışmayla birlikte araç ve yaya trafiğinde sorun yaşanmadı. Kar küreme araçlarıyla yollar açık tutulurken, kaldırımlarda temizleme çalışmaları gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, iyi bir koordinasyon ile vatandaşları mağdur etmeden süreci götürdüklerini belirterek: “Kar yağışıyla birlikte araçlarımız ve saha personellerimiz kar için seferber oldu. Ana arterlerde ve ara sokaklarda çalışmalarımız gece yarısından itibaren devam ediyor. Kırsal mahallelerimiz ile şehir merkezimizde ana yollar başta olmak üzere ara sokaklarımızda küreme ve tuzlama çalışmalarımız sürüyor. Önemli olan Giresun halkının sıkıntı çekmemesi, hayatını olağan üstü şartlarda da sorunsuz sürdürmesi. Kar yağışı ile birlikte sahada 150 personelle 24 saat kesintisiz çalışıldı. Kar temizleme, kar küreme, tuzlama ve benzeri hizmetler eş zamanlı olarak yürütüldü. Hem yollar açık tutuldu, hem de kaldırımlar temizlenerek yayalar için de sorun yaşanmadı.” dedi.

Başkan Şenlikoğlu, hastaneler ve ana arterler için özel önlem alındığının da altını çizdi.

Belediye; 2 adet greyder, 3 adet kar küreme ve tuzlama aracı, 2 adet yükleyici, 14 adet JBC, 9 adet kamyon, 120 ton kar tuzu ve 150 personel ile kar mücadelesini sürdürüyor.

Diğer yandan, kar temizlik ve kar küremenin ardından çöp toplamada da bir aksaklık yaşanmadı ve çöpler düzenli olarak alındı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?