ARSLANOĞLU, VALİ İÇİN SOYLU’YA SESLENDİ

ARSLANOĞLU, VALİ İÇİN SOYLU’YA SESLENDİ

Kısa adı ADFED olan, Adnan Menderes Federasyonu Giresun Şube Başkanı Tuna Arslanoğlu, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın, ilimiz ve ülke için bir şans olduğunu belirterek, bu atama nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu kutladı.
“Tam bir İstanbul Beyefendisi” başlıklı bir yazı kaleme alıp Facebook’ta paylaşan Arslanoğlu’nun, bu paylaşımı büyük ilgi çekti. Arslanoğlu ayrıca Vali’nin eşi Serpil Sarıfakıoğulları’nı da tebrik ederek” Bu başlığı niye kullandım? 60-70’li yıllarda ailelerimiz kibar, efendi, dürüst, merhametli, yardımsever, imanlı, inançlı bir kimseden bahsederken “tam bir İstanbul beyefendisi” derdi. Yaşımız ilerleyince bu deyimin ne anlama geldiğini çok iyi anladık” dedi.
Arslanoğlu şöyle konuştu: “ADFED il başkanlığım dolasıyla, sayın Valimizi birkaç kez ziyaret ettim. Ve de çok şaşırdım. Yıllar sonra, karşıma bir İstanbul beyefendisi çıktı. Kibarlıyla, efendiliğiyle, inanç ve imanıyla, saygısıyla ve de güzel yüzlüğüyle bir vali ile karşılaştım. Kendilerini çok sevdim. Bir insanın gözlerinin içi gülüyorsa, sizi samimi bir tebessümle karşılıyorsa, sizi ciddiyetle dinliyorsa, bizler Giresunlular için çok büyük bir şanstır. Rahmetli Valimiz Ali Haydar Öner’den sonra tanıdığım en beyefendi birisi, sayın valimizdir. Bundan dolayı içişleri bakanımız sayın Süleyman Soylu’ya defalarca teşekkür ettim ve ediyorum. Giresunlu olarak çok ama çok şanslıyız. Kıymetli eşi sayın Serpil hanımefendi, Osmanlı terbiyesi almış bir hanımefendidir. Rabbim ağızların tadını bozmasın. Sonsuz mutluluklar versin. Biz Giresunlular olarak böylesine başarılı, çalışkan, mütevazi, yardımsever olan sayın Valimize yardımcı olmak ve sahip çıkmaktır.
Sayın Valimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Canı-gönülden size ömür boyun başarılar diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?