ATATÜRK 19 EYLÜL’DE GİRESUN’DA YİNE GÖNÜLLERDEYDİ

ATATÜRK 19 EYLÜL’DE GİRESUN’DA YİNE GÖNÜLLERDEYDİ

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun’a gelişinin 96. yıl dönümü ve 19 Eylül Gaziler Günü Giresun’da törenlerle kutlandı.
Atatürk Meydanı (Atapark) ‘da, 19 Eylül Cumartesi günü saat 10.00’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, Atatürk Anıtı’na Vali Enver Ünlü’nün Valilik çelengini sunması ve Belediye Başkanlığı ile Şehit ve Gaziler Derneği çelenginin sunulması ile devam etti.
Çelenklerin sunulmasının ardın-dan katılımcılar yürüyerek Liman sahasındaki tören alanına geçti.
Giresun Limanı içerisinde, Atatürk’ün Giresun’a gelişinin canlandırıldığı törende, Belediye Başkanı Av.Aytekin Şenlikoğlu’nun yaptığı konuşmanın ardından, Atatürk’ü temsil eden Türk Bayrağı, deniz yolu ile Gazilerimizce getirile-rek “Şerefimizle koruduğumuz Bay-rağımızı İlimiz Valisine teslim edi-yoruz” denilerek Vali Enver Ünlü’ye teslim edildi.
Bayrağı teslim alan Vali Ünlü’de “Şerefinizle koruyacağınıza inandığım Bayrağımızı size teslim ediyorum” diyerek Gazilerimizden teslim aldığı Türk Bayrağımızı izcilere teslim etti.
Giresun Limanındaki tören, Dönemin Kültür-Sanat ve Edebiyat Kurumu “Giresun Bilgi Yurdu” gençleri adına Dr. Memduh Nejdet Otoman’ın Atatürk’e hitaben yaptığı tarihi konuşması ve Atatürk’ün verdiği cevabi konuşmasının okunmasının ardından sona erdi.
Törenin sona ermesi ile birlikte, Gazilerimizle yakından ilgilenen Vali Ünlü, Gazilerimizi Millet Bahçesinde Giresun Simidi ile birlikte kahvaltı yapmaya davet etti. Burada yapılan kahvaltının ardından çektirilen hatıra fotoğrafı ile program sona erdi.
Törenlere, Gazilerimizle birlikte; Giresun Valisi Enver Ünlü, Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Demir, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Vali Yardımcısı Dr.Hasan Tanrıseven, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Muhammet Sevinç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Sahil Güvenlik 73 Komutanı Yüzbaşı Fırat Aslan, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı ve kurum amirleri katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?