Atatürk’ün Giresun’a Gelişinin Yıldönümü Kutlandı

Atatürk’ün Giresun’a Gelişinin Yıldönümü Kutlandı

Şeref ve Gaziler Günü’nde, Millet Bahçesinde Tören Düzenlendi.

Giresun Valisi Hasan Karahan, Atatürk’ün ilimize gelişinin 92. yıldönümü ve Gaziler günü kutlamaları çerçevesinde Millet Bahçesi’nde düzenlenen programa katıldı.

Gaziler Günü ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün İlimize Gelişinin 92.Yıldörümü münasebetiyle bugün Atatürk Meydanı ve Liman sahasında düzenlenen törenlerin ardından, törene katılanlar tarafından yürüyüş korteji oluşturularak Millet Bahçesi Parkına gidildi.

Millet Bahçesindeki program; Merhum Dr. Necdet Otoman’ın Atatürk’ün Giresun’a gelişi nedeniyle yapmış olduğu konuşma metninin ve Atatürk’ün cevabi konuşmasının okunmasıyla başladı.

Konuşmaların ardından Vali Hasan Karahan, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç ve Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez, Şeref Defterini imzaladı.

Vali Karahan Şeref Defterine;

“Büyük Önder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk;

Bugün dünya harp tarihinin en mümtaz örneklerinden olan şaheserleriniz Sakarya ve Başkomutanlık Meydan Muharebelerinin kahraman 47. Alay Komutanı Gazi Topal Osman Ağanın memleketi olan Giresun’u şereflendirişinizin 92. Yıl dönümü ve Gaziler Gününü bir arada idrak etmenin engin heyecan ve kıvancı içindeyiz.

92 yıl önce Giresun’a geldiğinizde Giresun uşaklarının “Cumhuriyet bir taht ise, biz gençler ayaklarıyız. Biz kırılmadıkça o düşmeyecektir.” Sözlerini bir kez daha tekrarlıyoruz.

Bize bu mutlu gururu yaşatan siz ve silah arkadaşlarınız olmak üzere bu vatan uğruna canını seve seve veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, başta siz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere kahraman gazilerimizi minnet ve şükran duyguları ile selamlıyor, hatıralarınız önünde saygı ile eğiliyoruz.

Ruhunuz şad olsun” yazarak duygu ve düşüncelerini aktardı.

Şeref Defterinin imzalanmasının ardından Limanda izcilere teslim edilen Türk Bayrağı, Vali Karahan tarafından izcilerden teslim alındı.

Millet Bahçesindeki tören, katılımcıları sunulan ikramlarla sona erdi.

Millet Bahçesinde düzenlenen törene; Vali Hasan Karahan, İlimiz Milletvekili Av. Sabri Öztürk, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik ve Barış Demirtaş, Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez, bazı daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?