ATTAR 260, COŞKUN 103

ATTAR 260, COŞKUN 103

Rektör seçimleri dün yapıldı ve Attar açık ara kazandı… Nihai kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek.

Giresun Üniversitesi Rektörlük seçimi dün yapıldı. 9 adayın yarıştığı seçimde mevcut Rektör Aygün Attar 260 oy alarak açık ara seçimin galibi oldu.

COŞKUN 103 OY ALDI

Öte yandan bir diğer Rektör adayı Profesör Cevdet Coşkun ise 104 oy alarak ikinci sırada yer aldı. Seçimde üçüncülüğü ise 8 oyla Edip Özer aldı.

Giresunlu tek rektör Adayı Profesör Ali Ömer Üçler ise 4 oyda kaldı.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK

Ülkemizde en çok tartışılan konulardan birisi de üniversitelerde rektör atamalarının nasıl yapılacağı konusudur. Rektörlük atama sürecinde üniversitede yapılan seçimde en çok oy alan 6 adayın arasından seçilen ve Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen 3 adaydan birisi Cumhurbaşkanı tarafından Rektör olarak atanmaktadır.

Giresun Üniversitesi seçimlerinin önce YÖK’e gideceği ve ardından YÖK’ün belirleyeceği 3 isimden birinin bu göreve atanacağı öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. eee pazarlıklarla, makam mevkiler verilerek,ahde vefa naraları atarak, milletin eşi dostu akrabasına kadro verilerek, paralar peşkeş çekilerek kazanıldı o oyların çoğu. O kadarına bütün oyları satın alması lazımdı attarın! Coşkun’un başarısı yadsınamaz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?