ATTAR OLMASAYDI TIP FAKÜLTESİ KAPANIR MIYDI?

ATTAR OLMASAYDI TIP FAKÜLTESİ KAPANIR MIYDI?

Diş Hekimliği başta olmak üzere 7’ye yakın yeni fakülte kuran ve öğrenci sayısını 6 binlerden 28 binlere çıkaran Attar’a haksızlık yapıldığını belirten UZUN TSO idaresine sitem etti.. Uzun; “Eksilerini abartıyorsunuz bari artı yönlerinden de iki cümle söz edin..Biraz insaf..Müslüman önce adil olur” diye konuştu.

Tüm Giresun Kültür Turizm Derneği Başkanı Mehmet Uzun, Rektör Aygün Attar’a karşı yapılan eleştirilerin insaflı olmadığını öne sürdü.

Giresun Ticaret sanayi Odası’nın ne yapmak istediğini anlamakta zorlandıklarını belirten Uzun;  “Rektör Attar geldiğinde 12 bin olan öğrenci sayımız bugün 30 bine çıkmıştır.. 6 olan fakülte sayımız ise   13 olmuştur.. 16 üniversite içinde bütçesi en büyük üniversite bizim üniversitemiz olmasına rağmen TSO’nun açıklamalarının izahı zordur..Hangi verilere göre bu tür açıklama yapılıyor şaşıyoruz..Onların öne sürdüğü verileri tarafsız bir ortamda tartışmamız lazım..YÖK şayet bu açıklamaları araştırmadan ciddiye alırsa Giresun kaybedecektir..Buradan YÖK’ü uyarıyoruz.Çıkan yerel haberleri objektif şekilde inceletsinler”diye konuştu.

“TIP ÖĞRENCİLERİNİ KİM SİVAS’TAN GETİRDİ?”

Uzun,Attar’ın,Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kapanmasını önlediğini belirterek; “Tıp Fakültesi’ni eski Bakan Nurettin Canikli bu şehre kazandırdı..Kendisine minnettarız..Fakat sayın Attar’dan önceki rektörler bu fakülteyi açamadığı için öğrenciler Sivas’ta kalıyorlardı..Şayet Fakülte kapansa hem AKP hem sayın Canikli eleştiri alacaktı..Sayın Rektör ,öğrencileri ilimize getirerek hem AKP’yi hem Giresun’u kurtarmıştır..Bu fakülte kapansaydı kolay kolay yerine yenisi konulmazdı..O yüzden böyle rektör zor bulunur..TSO idaresi acaba bunları gördüğü halde niye teşekkür etmiyor..Her idarecinin eksileri kadar artısı da vardır..Bunları taraf tutmadan söylemek lazım..Sayın Attar Giresun Üniversitesi’nde devrim yapmıştır..Kıymetini bilmek lazım..Yerine illa biri gelecekse bu üst düzey biri olmalıdır..O makamı doldurmalıdır..Geçmişi çok üst düzey akademik başarılarla dolu olmalıdır”diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

 1. Kusura bakmayında bu Giresunlular bazen terazinin topuzunu kaçırıyor. 8 senedir bu şehirde yaşıyorum. Hala kafam almıyor.
  Şimdikilerin hava attığı mühendislik iktisat fen edebiyat binaları yılmaz canın eseridir. Görmeden inanmayanlar olabilir buyrun

  http://www.haberler.com/giresun-universitesi-kampusunu-toki-yapacak-3060130-haberi/

  madem tıp fakültesi var bu şehirde de ta Rizeye benim memleketime ne diye hasta gönderiyorsunuz bakın tıp fakültesini kim yapacakmış

  http://www.insaatim.com/?pid=haberdetay&haberid=2961

  kusura bakmayın gerçekler acıdır. Giresun insanı için af edersiniz ayranı yok içmeye diye başlayan bir söz söylüyorlar burada. yazık valla. bizim rizede burada olanların onda biri olsa iki gün barındırmazlar. hakkınızı helal edin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?