ATTAR YENİDEN ADAY..

ATTAR YENİDEN ADAY..

Attar ilk dönemiyle ilgili genel bir değerlendirme toplantısı yaptı ve yeniden aday olduğunu resmen açıkladı.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün ATTAR, dört yıldır sürdürdüğü rektörlük dönemiyle ilgili bir değerlendirme toplantısı yaparak, 2012-2016 yılları arasında Giresun Üniversitesi’nin nereden nereye geldiği, fiziki ve eğitim gelişimi ile ilgili ayrıntılı açıklamalarda bulundu.

Attar, şehitleri anarak; Sözlerime öncelikle, her gün yüreğimizi kanatan, her gün güzel yurdumuzun bir köşesine, büyük milletimizin bir ocağına ateş olup düşen, bizlerin huzur ve refahı, milletin birlik ve bekası için toprağa düşen evlatlarımızı-kardeşlerimizi anarak başlamak istiyorum.”dedi

Attar,”Geçtiğimiz günlerde Ankara’da 29 kişinin şehadetiyle sonuçlanan menfur terör eyleminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Terörü ve bütün teröristleri lanetliyorum.

Sadece bu terörü gerçekleştireni, ona yardım ve yataklık edenleri değil onun cenazesine, sözde taziyesine gitme cüretini gösterenleri de en kalbi duygularımla lanetliyorum.”diyerek şöyle konuştu.

“Değerli arkadaşlar buradan tüm Türkiye’ye ilan ediyorum ki; Üniversitemizde terör örgütünün sempatizanını dahi istemiyoruz. Ve yine yetkili bütün kuruluşlara sesleniyorum ki, ister öğretim elemanı, ister idari personel isterse öğrenci olsun; bu cinayet şebekesinin kıyısında köşesinde olan, teröre şu veya bu şekilde destek olan her kim olursa olsun bunlara yönelik tedbirlerin alınması, cezai müeyyidelerin uygulanması için üzerimize düşen her şeyi yapmaya da hazırız.

Devlet içinde devlet hayaliyle veya devleti ele geçirmek maksadıyla gizli ve açık faaliyette bulunan hiç kimseye de müsamahamız olmayacaktır. Biliyor ve inanıyoruz ki Türkiye bir ve bütün olarak ilelebet yaşayacak. Bu rüzgârlar mazide kalacak. Medeniyetimiz yeniden bir güneş gibi doğacaktır.

HOCALIYI UNUTMADIK

Ayrıca, bugün 26 Şubat, yani Hocalı Soykırımının yıldönümüdür. Türk dünyasının kanayan yarası olan Karabağ’daki işgalin son bulması dileğiyle, Hocalıda hunharca şehit edilen yüzlerce Azerbaycan Türkünü de rahmetle anıyorum.

Kıymetli dinleyicilerimiz, Biliyorsunuz ki; üniversitemizde yapılacak rektörlük seçimleri için resmi takvim birkaç gün önce belirlenmiştir. Üniversitelerimizde, bu seçim süreçleri maalesef sancılı, akademik açıdan verimi düşüren, dostluk ve arkadaşlıklara gölge düşüren süreçler olarak yaşanmaktadır. Şükür ki zaman zaman nükseden bazı ufak örnekler dışında Üniversitemizde süreç olması gerektiği gibi sükunet ve vakar içinde cereyan etmektedir. Bu bakımdan her birinize gösterdiğiniz ağırbaşlılık, vakar ve nezaket münasebetiyle teşekkür ederim.

 

Şunu açık ve peşinen ifade etmek isterim ki, her biriniz benim için; değerli, alanında uzman, geleceğimizin hazırlayıcısı, kâmil insanlarsınız. Önümüzdeki günlerde de sizlerden ricam mesleğimizin gerektirdiği bu asgari nezaketi sürdürmeye devam etmenizdir” diye konuştu.

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ BÜYÜDÜ VE GELİŞTİ

Üniversitemiz akademisyenleri, Giresun Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşmasına, üniversitemizin 2012-2016 yıllarını kapsayan dönemdeki gelişimi ile ilgili bilgilendirme sunumu ile devam eden Sayın Rektörümüz, görev yaptığı dört yıllık süreçte, Giresun Üniversitesi’nin hızlı bir büyüme gelişim gösterdiğine dikkat çekerek; öğrenci sayısının 13 binden 30 binlere dayandığını, akademik kadronun üç katına çıktığını, fakülte sayısının 8’den 13’e çıktığını, mevcut 8 fakültenin üçünde de kendi dönemlerinde ilk kez öğrenci alarak aktif hale geldiğini belirtti.

Fiziki gelişim anlamında da; GRÜ’nün, KTÜ’den ayrıldıktan sonraki süreçte hiç yeni fiziki yapıya kavuşturulmadığına dikkat çeken Sayın Rektörümüz; ilk etapta Güre Yerleşkesinde 55 bin metrekarelik yeni inşaatların rekor bir hızla tamamlanarak eğitim-öğretime başlatıldığını, Otogar ve Devlet hastanesi yanında, ihalesi 29 Mart 2016 da yapılacak  ve Nisan 2016’da temeli atılacak 48 bin metrekarelik Sağlık Kampüsü’nün de hızla tamamlanacağını söyledi. Fiziki anlamda gelişimin Merkez Gazi Paşa Yerleşkesi projesi, İslami İlimler Fakültesi Binası ve Mühendislik Fakültesi Binası inşaatlarıyla süreceğini ifade etti.

Yeni dönemde, akademik ve eğitim alanında birçok hedeflerinin ve projelerinin de hayata geçeceğini belirten Sayın Rektörümüz, gelinen noktada, göreve geldiğimizde ifade ettiğimiz, Giresun Üniversitesi, “Kuzeyin Parlayan Yıldızı Olacaktır” söylemimiz, bir söylemin ya da ifadenin çok ötesine geçmiş ve gerçekleşmiştir. Şimdi bize düşen bu yıldızı daha da parlatmak olacaktır diye konuştu.

Sayın Rektörümüz konuşmasının son bölümünde; “Şahsen benim açımdan yoğun ve yorucu ancak bir o kadar da Türk yükseköğretimine hizmet etmenin gururuyla dolu bir dört yıl geçirdik. Bu yoğunluk içerisinde bana destek olan bütün meslektaşlarıma, çalışma arkadaşlarıma, hizmetlisinden şoförüne kadar bütün personelime yürekten teşekkür ediyorum.

ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Ancak onların helalliğini şimdi istemiyorum. Birlikte daha ileriye gitmek için, Cumhuriyetin 100. Yılında büyük ve güçlü Türkiye hedefine Karadeniz’den ses vermek için, Giresun Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden aday olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Vicdanlarınıza, akıl ve gönül terazinize güveniyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum” diye birtirdi.

Konuşmalarından dolayı katılımcıların Sayın Rektörümüzü ayakta alkışladığı değerlendirme toplantısı kapanış kokteyli ile sona erdi.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?