Attar’dan Teröre Lanet Mitingi

Attar’dan Teröre Lanet Mitingi

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün ATTAR’ın öncülüğünde; Üniversite akademik-idari personeli ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen teröre lanet mitingi, dün saat 13.00’de Güre Yerleşkesi Kafkas İslam Ordusu Meydanı’nda yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Yürüyüş öncesi terörü kınayan ve lanetleyen Rektör Prof. Dr. Aygün ATTAR, yaptığı konuşmasında;”Üniversitemizin değerli mensupları;Ülkemiz ağır ve acılı günlerden geçmektedir. Sadece Türkiye’nin değil Türk Dünyasının başkenti olan Ankaramız, 5 ayda 5 defa yüreğinden vurulmuştur.

Son olarak dün Kızılay’da, yine hain yine alçakça eller bomba düzeneklerini ateşleyip milletimizin birliğini ve dirliğini hedef almışlardır. Maalesef resmi verilere göre 37 insanımız hayatını kaybetmiş, yüzlercesi de yaralanmıştır. Yüreğimiz yanmış, gözlerimizden yaş yerine kan akmıştır ancak; ruhu kara ve emelleri kara bu teröristlerin, ülkemizin bugününü ve geleceğini karatmaya gücü yetmeyecektir.

Bu menfur saldırılardan sonra fırsatı ele geçirip hükümete istifa çağrıları yapanlar, devleti zayıflatmak, aciz ve çaresiz göstermek isteyenler ihanet içindedir. Çok iyi biliyoruz ki, güvenlik kuvvetlerimizin vatanına milletine bağlı vatandaşlarıyla omuz omuza verdiği destansı mücadeleyle gırtlağı sıkılan kalleş terör örgütü sansasyonel eylemlerle sun’i teneffüs çabasına girmiştir.”dedi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?