AV YASAKLARI BAŞLIYOR

AV YASAKLARI BAŞLIYOR

Su Ürünleri Genel Av Yasakları Bugün Başlıyor

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, AV yasaklarının bugün başlayacağını açıkladı

 Açıklamada önemli uyarılarda bulunuldu

İşte detaylar “Su Ürünleri Kaynaklarımızdan ekonomik olarak yararlanmak, üretimi artırmak ve stoklarımızı korumak için, 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanununa göre çıkarılan 5/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ çerçevesinde denizlerimizde genel av yasaklarının 15 Nisan 2021 tarihinde başlaması nedeniyle;

15 Nisan 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında Gırgır Ağları ile su ürünleri avcılığı yasaktır.

15 Nisan 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında Algarna ile Deniz Salyangozu avcılığı yasaktır.

15 Nisan 15 Haziran 2021 tarihleri arasında her türlü istihsal vasıtası ile Kalkan avcılığı yasaktır. (Kalkan balığı satışı yapan balıkçılarımızın eğer varsa ve yasal sürede tüketilemeyecekse stoklarında bulunan Kalkan Balığı için yasak başlamadan önce İl/İlçe Müdürlüğümüze başvuruda bulunarak stok tespit tutanağı düzenletmeleri gerekmektedir.) Serbest dönemde uzatma ağı ile kalkan avcılığı yapacak balıkçı gemileri için, gemi ruhsat tezkeresinin verildiği İl Müdürlüğünden ”kalkan avcılığı izin belgesi” alınması zorunludur.

1 Nisan 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında Palamut ve Torik avcılığı yasaktır. Ancak 15-31 Ağustos tarihleri arasında çapari ile palamut avcılığı serbesttir.

Ordu İli, Ünye İlçesi, Taşkana Burnu’ndan Gürcistan sınırına kadar olan karasularımızda her türlü trol ile su ürünleri avcılığı dönem boyunca yasaktır.

Balıkçılarımızın avlanma usul ve esaslarına uymaları ve daha detaylı bilgi almak için  İl ve  İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar