AYAR SORDU, BOZBAĞ DÖKTÜRDÜ

AYAR SORDU, BOZBAĞ DÖKTÜRDÜ

Giresunspor Başkanı Bozbağ, Rektör Attar’ı eleştirip Canikli ve Karahan ile Kerim Aksu’yu destekleri nedeniyle övdü.

Kanal 28 Televizyonunda her hafta Cuma günleri ekranlara gelen ve Giresun’u kamuoyu gündemini belirleyen EROL AYAR ”la basın Kürsüsü programının bu haftası konuğu Giresunspor Başkanı Mustafa Bozbağ oldu. Başkan Bozbağ, Giresunspor ile ilgili geniş açıklamalar yaptı. Giresunspor çalışmaları, lig maçları Ziraat Türkiye Kupası, gelirler yardım eden kurum ve kuruluşlar ile ilgili geniş açıklamalar yaptı ..Giresunspor Başkanı BOZBAĞ,Giresun Valisi Hasan Karahan’a sonsuz teşekkür ederken,” Kendisi Giresun ”da göreve başladığı günden bu güne kadar bize inanılmaz destekler vermiştir.. sonsuz kere teşekkür ediyorum” dedi. AK Parti Gurup Başkanı Vekili Giresun Milletvekili Nurettin Canikli”nin kendilerine verdiği 3 milyonluk destek sözünün de yerine geldiği, geçenlerde son taksitinin de hesaplarına yattığı belirterek” kendisi bize sürekli destek oluyor.. milletvekilimize ,sayın bakanımıza minnettarız” dedi. Giresun Belediyesi’nin de kendilerine yardımcı olduğunu belirten Bozbağ,” tüm Giresunlular kenetlenmiş bize yardım ediyor “dedi. Giresunspor Başkanı Mustafa Bozbağ ,Giresun Üniversitesi ile ilgili sorular bir soruya da şu açıklamaları yaptı.

“GİRESUN ÜNİVERSİTESİ BİZİ ÇIKTIĞIMIZ YOLDA YALNIZ BIRAKTI. BU NETTİR”

“Öncelikle bir buçuk yada iki milyon taraftarı olan bir camianın başkanı olarak Giresun Üniversitesini eleştirmek farklı konuşmak beni üzüyor.. her zaman her yerinde Giresun olan hangi kurum olursa olsun özellikle itina ile o kurumlar ile çatışmaya girmem. Biraz önce dedim bizler hepimiz sosyal kurumların başındayız, yani çok önemli mevkiler buralar bizim söyleyeceğimiz her şey belli çatışmaya yol açabilir, ama kısaca size şunu söyleyebilirim.

Giresunspor kulüp başkanı olarak göreve geldiğimizde yönetim kurulumuz ile Sayın Rektör hanımı ziyarete ettim, kendisinden bir i-adeyi ziyaret göremedim.. Bu bile başlı başına farklı yorumlara yol açabilecek bir şey. GİRESUN ÇOCUKLARININ GİRESUNSPORLU FUTBOLCULARININ SPOR AKADEMİSİNE DAHİ LAYIK GÖRÜLMEDİĞİ, KENDİ ŞEHRİMİZİN BİR ÜNİVERSİTESİ İLE İLGİLİ KONUŞUYORUZ. ONUN İÇİN BU KONUYLA İLGİLİ YARAM ÇOK FAZLA… çok fazla da kamuoyu önünde konuşmak istemiyorum. Sonuçta bizim şehrimiz bizim üniversitemiz. Her şeyin bir zamanı var ama gerçekten üzüldüğümüz kırıldığımız çok konu var. Bugün, Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Spor akademisinin yarısına yakını Trabzonlu oyuncu o yörenin profesyonel oyuncuları ama maalesef Giresun Üniversitesi spor akademisi ne hikmetse ,belki Giresunspor’dan 2 kişi alınmıştır.. bunla ilgili konuşacağımız çok şeyler var.. ilerde konuşmak istiyorum zaten, oradaki görev başındaki insanların söyledikleri, eğer siz bazı yerlere Giresun sevdalısının ne olduğunu bilmeyen insanları olmayacak yere getirirseniz, üniversite içinde biz bunları yaşarız ama Giresun ne yapacağını bilir ..bu hesap bir gün bir yerde görülür. Ben bu çatışmaya girmek istemediğim için bunları gündeme çok almıyorum, onun için ama Giresun kamuoyu Giresun’daki  o futbolcuların aileleri Giresun halkı  her şeyin farkında… onun için Erol bey çok fazla konuşacak bir şey yok … … 4 yıldır biz yoldayız ..ben geldiğim gün Giresunspor”la ilgili bir konser hazırlamıştı onun dışında  ben kimseyi göremedim …demek ki Giresun Üniversitesi’ni yönetenlerin Giresunsporu”u çok kendilerinden görmüyorlar…biz Üniversite’yi kendimiz gibi görüyoruz ama  bir sıkıntı yok …yani kimsenin Mustafa Bozbağ”ı sevme zorunluluğu yok ama makamı sevecekler bu memleketin en büyük markası  Giresunspor  ise Giresunspor’u sevecekler Giresunspora yardım edecekler. Biz edenin  kulu kölesi oluyoruz…bir sıkıntı yok ..hiçbir zaman bu makamda  siyaset yapmadık bundan sonrada da yapmaya niyetimiz yok …hele eğitimin öğretimin  Giresun”da  dünyaya yayıldığı bir kurum da. Göreve geldiğimden beri ziyaretime iadeyi ziyaret alamadığımız tek kurum Giresun Üniversitesi’dir, bu da ilginçtir. GİRESUNSPOR”UN MAÇINDA SİZ HİÇ REKTÖR HANIMI GÖRDÜNÜZ MÜ? GİRESUNSPOR’UN MAÇINA GELMEKTEN BİRİSİ İMTİNA EDİYORSA GİRESUN ÇOCUKLARINA SPOR AKADEMİSİNDE ben öncelik demiyorum ama burada profesyonel oyuncularla ilgili Giresun’daki çocuklarımız mağdur ediliyorsa herkes bunun hesabını Giresun’a verir…” dedi .

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?