“AYDİLGE” BÜYÜLEDİ

“AYDİLGE” BÜYÜLEDİ

Giresun Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Etkinlikleri kapsamında Atatürk Meydanı’nda sahne alan Aydilge, müthiş bir performans sergiledi. Sanatçıya,”Giresun’a hoş geldiniz “ diyen Belediye Başkanı Kerim Aksu, gençlerin isteğini yerine getirdiklerini söyledi.
Atatürk Meydanı’nı dolduran binlerce hayranına güzel bir müzik ziyafeti çeken Aydilge, Giresunlu hayranlarının coşkusuna teşekkür etti. Giresun’u çok beğendiğini ifade eden sanatçı, bu güzelliklerin mimarı olarak Başkan Kerim Aksu’yu sahneye davet etti. Başkan Kerim Aksu’nun eşi Müge Aksu tarafından sanatçı Aydilge ’ye çiçek takdim edildi. Başkan Kerim Aksu tarafından ise fındık ve fındık başımın tacı heykeli hediye edildi.
Belediye Başkanı Kerim Aksu yaptığı kısa konuşmada; “ Gençler merhaba, memnun musunuz? Siz istediniz, biz sanatçımızı getirdik. Giresun özgür bir kenttir. Biz gençlerin, halkın isteğini her zaman dikkate alıyoruz. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk birçok Avrupa ülkesinden önce Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkını verdi. Bu büyük liderle gurur duyuyoruz. Giresun’da kadın ve erkeğin eşit olduğunu gösteren ve göz bebeği ürünümüz fındığımızı baştacı yaptığımız anıtımız var. Gençler sizinle olmaktan mutluyum, bu özgür Giresun’da daha yapacak çok işimiz var. Hoşça kalın” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?