AYNI SEVGİ SAHNESİNİ PAYLAŞMAK

AYNI SEVGİ SAHNESİNİ PAYLAŞMAK

Gündem Gazetesi’nin çok değerli okurları… Bugün yine bilgisayarımı elime aldım ve ne yazayım diye düşündüm durdum. Kızım Eylül’e mi sormadım, yoksa Fatma’ya mı?

Onlar da biricik annelerinin işlerine karışmazlar ki… Karışsalar bu sektörün içinde olurlardı, yaşları da uygun…Daha yaşları kocaman diyemem ama en azından ne bilim diğer bazı çocuklar gibi onlarda köşe yazısı falan yazarlardı. Ama boş ver, onlar için bazı şeyler çok erken. Önce hayatı tanısınlar, derslerine ağırlık versinler… Eşim Hakkı Bey ise işinden fırsat bulup eve erken gelmez ki naçizane akıl danışsam. Durun o kadar acımasız olmayın, sadece bugün aklım durdu.

Amaaaaaaaaaan mucit olmaya gerek yok, buldum işte ne yazacağımı… Sevgiyi yazacağım, sadece sevgiyi… Eveeeeeet sağ olsunlar iki kızım birden pişti olmuşlar. Aynı anda çay getiriyorlar. Ben sizin ikinizin de getirdiği çaydan yudumlarım, şöyle bırakın da ikisini de içerim ben… Evet ne demiştik sevgiyi yazacaktım değil mi?

Sevgi paylaşmaktır. Anlaşılmak için paylaşmayı bilmek gerekir. Seven insan paylaşandır. Sevdiğiniz insanla bir gezintiye ya da onun sizinle ortak bir payda da sürdürdüğünüz beraberliğinizin anısına özel bir yere gitmek isterseniz zaten ortada sevgi yoksa, beklediğiniz kişi bunları yapsa bile isteyerek yapmayacaktır. Bu da sevgi odaklı bir paylaşım olamaz. Sizinle duygularını paylaşmak istemeyen birinin duygularını da paylaşamazsınız.

Aşkı yaşayan çiftler evliliklerinden sonra, yaşamı bir tiyatro oyununa dönüştürürler. Aynı sahneleri tekrarlayıp dururlar. Eğer sahnede inmek istemiyorlarsa çiftler karşılıklı saygısızlığa hayatlarında yer vermemelidirler. Çiftlerden herhangi biri, karşısındakine saygısız davranarak yapabileceği en kötü şeyi yapar ve onu ruhen öldürmüş demektir.

Eğer beraberliğinizi sürdürmek için, rolünüzü iyi oynayamıyorsanız, istediğiniz kadar iyi niyet ve sabır gösterirseniz gösterin, beraberlikleriniz bir anda yıkılıp gidiverir. Ayrıca sevgi ve paylaşım iki insanın birbiriyle dayanışmasıdır. Tek yanlı dayanışma olmaz. Çiftler birbirlerinden çok şey istedikleri, taviz vermeyi ve sabırla daha iyi günleri beklemeyi bilmedikleri için, sevgiyi yani emek olgusunu paylaşamazlar. Sevgi dayanışmadır. Sevgi duyguların da paylaşımıdır. Emek ise dünyadaki en değerli şeydir. Sizi sevmeyen bir insanı sevmek ve ona verdiğiniz değere de emeğinize de ters düşüyorsunuz demektir. Yazımı burada bitirirken yine heyheylerim üstümde aklıma sevgi ile ilgili şarkı geldi. ‘Sevgi anlaşmak değildir, Nedensiz de sevilir. Bazen küçük bir an için, Ömür bile verilir…’ diye devam eden… Ben bunu söylemeye başlamak istiyorum, kimse tutamaz beni… Sevgiyle kalın, değerli Gündem Gazetesi okurları…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar