Baba Gibi Vali

Baba Gibi Vali

Giresun’da göreve geldiği günden  bu yana aile ziyaretlerini sürdüren Vali Harun Sarıfakıoğulları,bu kez evde cam kemik hastası bulunan bir aileyi ziyaret etti.

SEDAT KARAKAYA

Çınlarlar Mahallesi Mustafa Kemal Bulvarı şöhret apartmanında annesiyle yaşayan Adem Aydın (40)’ı evinde ziyaret eden Vali Sarıfakıoğulları’nın bu ziyareti aileyi son derece mutlu etti.

Karşılarında Vali’yi gören cam kemik hastası Adem ile ona bakıcılık yapan fedakar annesi Emine Aydın duygulu anlar yaşadı. Sosyal yardımlaşma müdürü ile beraber yapılan bu ziyarette ilginç diyaloglar dikkat çekti.Oldukça keyifli olduğu gözlenen Adem Aydın’ın,Vali bey ile diyaloğunda diğer konuklara tebessüm ettiren anlar yaşandı.

VALİ: ‘KEŞKE DAHA ÖNCE TANIŞSAYDIK ADEM’İM’

Vali Harun Sarıfakıoğulları hiç usanmadan, yorulmadan, en ufak bir acizlik hissetmeden cam kemik hastası oğluna bakan anneyi kutladığını belirterek,tebrik etti.Vali Sarıfakıoğulları anaların her zaman baştacı olduğunu belirterek,İslam Dini’nin bile anneye büyük önem verdiğini anımsattı.Anne Emine Aydın ise,Adem’i bir bebek gibi özenle baktığını,onun eli,ayağı, gözü,kulağı olduğunu söyledi.cam kemik hastası Adem ise Vali’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti:

“Sayın valim ve sosyal yardımlasma müdürümüz beni ziyaret ettiler.Güzel bir sohbet ettik,hastalığımla ilgili soru sordular ben cevapladım. Bir isteğin var mı dedi bende birkaç şey söyledim.O’nun bizleri ziyareti açıkçası annemi olduğu gibi beni de çok duygulandırdı.Bir ili yöneten en önemli makam valiliklerdir.Bir vali yoğun iş temposu arasında bizlere zaman ayırıp gönüllerimizi alabiliyorsa bu çok önemli bir olaydır”sözleriyle yanıtladı.

Son olarak Vali Sarıfakıoğulları bu önemli ziyaret,her ziyaret sonrası yaptığı gibi sosyal medya hesabından yayınladı.Ziyarette kaydedilen fotoğrafları da yayınlayan Vali, ‘Keşke daha önce tanışsaydık Adem’im, Kardeşim. Allah’a emanet olun’diye de not düştü. Adem ise;“Çok mutlu oldum çok sevindim sayın valim güzel abim’sözleriyle  karşılık verdi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?