BABASININ HASTALIĞININ PENÇESİNDE BOĞUŞUYOR!

BABASININ HASTALIĞININ PENÇESİNDE BOĞUŞUYOR!

ÖZEL HABER:
SEDAT KARAKAYA/KEŞAP
Keşap ilçesine bağlı Ortaokul Mahallesi’nde yaşayan Zelfi Kaya(43),Hülya, Kıymet, Nazlı adında üç çocuğunun annesi…
Bu aralar işsiz eşi Yılmaz Kaya ile hayatlarını sürdüren ve dünyalar güzeli üç çocuğuna sadece bakan ve onların sesine bile tahammül edemeyen çaresiz anne, halk arasında adına ‘baloncuk’ denilen beyin anevrizma hastalığının pençesinde boğuşuyor. Hastalık nüksettiğinde ilk olarak Giresun’da hastaneye yatırılan Zelfi Kaya’ya hastalığının tanısı bir türlü konulamadı. Kendisinin iddiasına göre sinir hastalığı dediler,migren dediler,beyinde 12 adet kara lekeler var dediler ama hiç biri de bu hastalık değildi.Onun beyin anevrizması hastalığı aylar sonra ortaya çıktı. BALONCUK SAYISI BİR BUÇUK AYDA 5’E YÜKSELDİ
“Beynimdeki bu sorun geçen sene dokuzuncu ayda başladı.Şu an şiddetli ağrı,unutkanlık,halsizlik,uykusuzluk her şey var.Sürekli acil ambulansla hastaneye gitmelerle başladı.İğne ve serumlar bana hastanede sadece geçici çözüm odu.Bir hafta yada en fazla on gün rahatlatıcı oluyor hepsi o kadar.Cep telefonumun dahi sesine tahammül edemediğim için sesi kısık olarak kullanıyorum.Televizyon seyrederken de öyle. Durum daha da ciddi olunca ilk olarak Giresun Üniversitesi Prof.Dr.İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yattım.6-7 ay burada yatılı tedavi gördüm.Sonra beni MS(Emes hastalığı) diyerek Trabzon’a sevk ettiler.İki haftada orada yattım tedavi gördüm.Trabzon’da doktorlar bana, “Sende MS Hastalığı yok” dedi.
Oysa ki hiç biri de çıkmadı beynimde beş tane baloncuk varmış.Aynı hastalık babam Huşut Pektaş’ ta da vardı, iki tanesi patladı.Onun ki kulak arkasında bir yerdeymiş ve patlamıştı.Babam yaşıyor ve sağlık durumu da gayet iyi, o hastalığı atlattı.Babam erken teşhis sayesinde hastalıktan erken kurtuldu.Şimdi aynı durumu ben yaşıyorum ve çok acı çekiyorum.Doktorlar bu hastalığın bana irsi olabileceğini söyledi.Beynimdeki baloncuk sayısı bir buçuk ay için de beşe çıktı.”ifadelerini kullandı.
ÇARESİZ EŞ, GİRESUN VALİSİ VE DÜNYAYA SESLENDİ
Samsun’da da bu baloncukları doktorun alma şansı olmadığını söyleyen Zelfi Kaya’nın eşi Yılmaz Kaya(56) ise, “Doktorlar riskin çok yüksek olduğunu deyince vazgeçtik.”diyerek şöyle devam etti:
“Maddi durumumuz yok ve iki tane çocuk okuyor.Eşimin tedavi olması lazım ancak gücümüz kalmadı.Ki zaten gücümüz yoktu zor şartlarda gidiyorduk.3 çocuğum var bunların eğitim masrafımı ve kiramı zor veriyorum.Şimdilik işsizim çalışmıyorum fakat mesleğim var.İnşaatlarda çalışıyordum ancak eşimin bu denli hasta olması beni işimden etti onun yanından bir an olsun ayrılamıyorum.Bir yılı aşkındır bu hastalıkla mücadele ediyoruz,artık takatimiz kalmadı. Eşimin her gün eliyle başını tutup acı çekmesi bizimde psikolojimizi bozuyor ve bizde onun acılarını hissediyoruz.Ameliyat etsek masada kalır ölür dediler bizde ne yapacağımızı şaşırmış haldeyiz.Veya yatağa da bağlı kalabilir ama siz ısrarcı olursanız biz işleme başlarız dediler.Durumumuz yok tedavi ettiremiyorum. Emekliliğimiz de yok ortada kaldık,şaşırmış haldeyiz.Allah kendisinden her daim razı olsun akrabamızdan Selami Kılıç sosyal medyadan yardım kampanyası başlattı.Biraz yardım edenler oldu.”şeklinde dert yandı.
Şimdi gözler çaresiz aileye gelecek yardıma çevrildi.
ZİRAAT BANKASI KEŞAP ŞUBESİ
ZELFİ KAYA
HESAP NO: 0406618774025002
İBAN : TR200001000406618774025002

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar