Baget Yüzük Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Baget Yüzük Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Son birkaç yıldır pırlanta dendiğinde akla ilk gelen tasarımlardan biri de baget yüzükler oluyor. Alışılagelmiş kesimden daha farklı bir kesime sahip olan pırlantalar, bu yüzük modellerinin ışıltısını adeta ikiye katlıyor. Baget kesim bir yüzük modeli satın almayı düşünüyorsanız bazı hususlara dikkat etmeniz gerektiğini de belirtelim. Neleri göz önünde bulundurarak seçim yapmanız gerektiğine dair bazı bilgiler aktarabiliriz.

4C Nedir?

Öncelikle 4C olarak adlandırılan parametreler nelerdir sorusunun yanıtını biliyor olmanız gerekir. 4C olarak özetlenen karat, berraklık, renk ve kesimdir. Bu 4 özellikten tümü pırlantaların değerini de belirler ve dolayısıyla fiyatını da doğrudan etkileyen özelliklerdir. Neden baget yüzük modelleri fiyatları birbirinden farklı şeklindeki sorunun yanıtını bu hususlar açıklayabilir. Örneğin berraklığı daha fazla olan bir pırlantayla dizayn edilen yüzükle daha düşük olan bir pırlanta ile hazırlanan baget kesim yüzüğün fiyatının aynı olmasını beklememek gerekiyor.

Sertifika Var mı?

Önemli olan ve asla göz ardı etmemeniz gereken unsurlardan biri de sertifikadır. Satın aldığınız pırlantalı baget kesim yüzüklerin mutlaka sertifikasının da olması gerekiyor. Böylelikle seçtiğiniz yüzüğün tasarımında kullanılan pırlantanın gerçek olduğu konusunda bir endişe duymanıza gerek kalmaz.

İşçilik Kalitesi Önemli!

Elbette yüzüğün hazırlanmasında işçiliğin kalitesi de yüzük modelinin sorunsuz kullanımı konusunda önemlidir. Olabildiğince kaliteli bir işçilikle dizayn edilen yüzüklere yönelmelisiniz. Özellikle yüzüğün taşının düşmesi problemi çok sık yaşanıyor ve kaliteli işçilik işte bu noktada kendini belli ediyor. Eğer işçilik kalitesinin mükemmel olduğu bir baget yüzük modeli satın alırsanız uzun süre kullanabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Avantajlı Fiyat Fırsatları

Baget kesim yüzük modeli satın alırken fiyata da önem verenler güvenilir bir internet sitesi üzerinden sipariş verme yöntemini tercih ediyor. Nedeni ise oldukça basit! Online siparişle pırlanta yüzük satın aldığınızda çok daha düşük fiyatlarla karşılaşırsınız. Dolayısıyla gayet avantajlı bir alışveriş yapma şansınız da olur. İkinci neden ise daha fazla sayıda model seçeneği arasından tercih yapma avantajıdır. Herhangi bir kuyumcuya gittiğinizde size sadece sınırlı sayıda seçenek sunulabilir. Ancak online siparişlerde özellikle de Altınbaş internet sitesine tıkladığınızda çok daha fazla sayıda modeli inceleme şansınız olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?