BAKAN CANİKLİ’NİN EKİBİNİN EKSİLERİ..

BAKAN CANİKLİ’NİN EKİBİNİN EKSİLERİ..

Giresun’un yetiştirdiği Topal Osman’dan sonra değeri şüphesiz Nurettin Canikli’dir.  Hiç kimse O’nun kadar devlet kademelerinde ve siyasi yaşamda bu kadar zirvede kalmamıştır. Mevlam sayın bakanımızı kadir gecesi doğurmuş ki hep yükselmiş hep yükselmiş

Rabbim insana “Yürü kulum” derse ancak öyle yürürsün.  Nurettin beye de öyle demiş ..

Bu hep böyle devam etmiş derken Gümrük ve ticaret bakanı olmuş. Bakan olmadan 1 ay önce ilk kutlayan biz olduk. Giresun’umuz kazanacak diye.

Bu dönemde bakanımız isteselerdi, çok şeyler yapabilirlerdi ama etrafını saran belli bir gurup O’nu hep yanlış yönlendirerek Giresun’a hizmetten alıkoydular.

Onlar bir şekilde gemilerini yüzdürdüler.. Kiminin tayini yapıldı, kiminin ataması, kiminin Oda başkanlığı ama Giresun hep kaybetti

Cumhuriyet tarihinde Giresunlu hiçbir siyasetçiye bu kadar uzun süre iktidarda kalmak hem de hep zirvede kimseye nasip olmadı. Nurettin Bey, Alucralı asil bir ailenin evladı ve anasını tanırım. Ellerinden öpüyorum. O’nun dualarıyla hep zirvede kaldı. fakat bu zirvede kalış yatırım olarak Giresun’a hiç dönmedi.

 

Bir kaçı hariç .Eğribel tüneli, Ordu-Giresun  havaalanı hariç..başka bir şey yok ortada .

şu an Türkiye’de bakanımızın yarısı kadar  yetkisi olmayanlar bugün illerini Paris yapmışlardır..   Bakanımız, etrafını saran bu  Giresun karşıtlarından  kendini kurtaramamakta mıdır ki hizmet yok..

Çok şey mi istedik. Liman serbest bölge olsun dedik .Bir acemi birliği istedik.

Tirebolu’ya büyük bir liman ve demir yolunu istedik. Ordu gibi çevre yolumuz olsun istedik.   fiskobirliğimize sahip çıkılsın, fındığı dünyaya tanıtalım  olsun  dedik. TMO’ nun zararı , 50 fiskobirliği yeniden yapardı.

Sekamıza konut değil sanayi tesislerimiz olsun ,suntamız çalışsın ,üniversitemize çeşitli fakülteler ve kaliteli öğretim görevlileri getirilerek  ülkemizde ve bölgemizde aranır bir üniversite olmasını istedik

Ama hiç biri olmadı ve bakanımız enerjisini boşa harcamış oldu.  Bu istekler sadece benim değil çok küçük bir çıkarcı bir gurup hariç tüm Giresunluların istekleri idi. sayın bakanım bir ara sağlığınız üzerinden spekülasyonlar yapıldı.  Kamuoyu bir süre bununla meşgul edildi. Şükür olsun sağlığınız yerinde. Mevlam sağlık sıhhat versin ama sizler de hem ülkemize hem de  ilimize artık kalıcı eserler yapmaya başlayın ve dua alın bol bol.

Ülkemiz 15 Temmuz gecesi çok büyük terörist bir olay atlattı. Halkımız ve devletimizle,  arkasında Amerika yani batı ve Siyonistlerin maşası olan feto denen cani, az kalsın  Türk milletini bir birine düşürüp iç savaş başlatacaktı.

Rabbim bu caniye bu fırsatı vermedi. ülkemiz sağcısıyla solcusuyla  mevzu vatan olunca gerisi teferruat demiştir ve  vatanımız için hepimizin ölmeye hazır olduğumuzu tüm dünya gördü artık.. Bu millete kolay kolay bulaşmazlar  ama bizler de her zaman tetik de olmalıyız .

Sayın bakanım sonuç olarak ülkemiz Suriye’de ki teröristlerin ve şu Fetö örgütünün üstesinden geldikten sonra normale döndüğümüzde sizler de dua almak için gerekli yatırımları, bu kadirşinas şehre getirin. Biz sizlerin devletteki gücünüzü görüyoruz. İsterseniz her şeyi yapabilecek,bilecek güçtesiniz..

Sizi ne başbakanımız ne de başkomutanımızın sizi kırması mümkün değil. Yeter ki isteyin der ve sizlere saygılarımı sunar, kazanan Giresun olsun isterim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?