Bakırköy Boşanma Avukatı

Bakırköy Boşanma Avukatı

Evliliğin sonlandırılması için Bakırköy boşanma avukatı arayışınız olabilir. En iyi boşanma avukatı ile çekişmeli boşanmaların kısa sürede sonlanması mümkün.

Bakırköy Boşanma Avukatı Tutmak

Avukat tutmanız için Bakırköy boşanma avukatı arayışınız olacak. En iyi avukat ile görülen davanızın lehinize sonuçlanması mümkün. Tazminat – nafaka – velayet gibi davaların da görülmesi ve istediğiniz şekilde sonuçlanması, avukat ile hareket etmeniz durumunda olacaktır. Boşanmak isteyen çiftlerden birinin davayı açması yeterlidir. Anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma üzerinden boşanma sürecinin takip edilmesi avukat tarafından olacaktır.

Boşanma Davasının Açılması

Boşanma davasının açılması ilgili mahkemeye dilekçe yazılması ile olacak. dilekçenin yazılması avukatınız tarafından gerçekleşecektir. Boşanma davası açmak için ilgili mahkeme aile mahkemesi olacak. Çiftlerin birlikte ikamet ettiği son 6 aylık adres ya da direkt olarak davayı açacak olan kişinin ikamet ettiği yer üzerinden en yakın mahkeme aracılığı ile dava açılacaktır.

  • Boşanma Dilekçesi: Boşanma dilekçesi detaylı şekilde yazılır. Sonrasında ise ilgili mahkemeye sunularak davanın açılması sağlanır.

Boşanma Davasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlilik akdinin sonlandırılmasının ardından görülecek olan tazminat davası ayrı bir şekilde görülecektir. Bu durumda kişi tamam maddi ve manevi kayıplarını talep ederek, davanın görülmesini talep edecektir. Avukatınızın yardımı ile davanın açılması ve sürecin takip edilmesi tamamlanır. Boşanma avukatı ile davanın görülmesi kısa sürede sonuç alınması açısından önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?