BAŞBAKAN YARDIMCILIĞI NURETTİN CANİKLİ’YE YAKIŞIR

  BAŞBAKAN YARDIMCILIĞI NURETTİN CANİKLİ’YE YAKIŞIR

Yıllardan beri siyasette sahipsiz kaldık. İnşallah şimdi siyaseti bir yana bırakıp tek gayemiz Türkiye’nin ekonomik yönden en fakir ili Giresun’umuzu nasıl yatırımlar alabiliriz. Hep beraber birlik içinde Giresun’umuzun geleceğini plan ve proje içinde Giresun’a kazandıracağız.

Giresun’umuz 6.831 km² , nüfusumuz 428.286 erkek nüfusumuz 210.967, kadın nüfusumuz 215.719 ve Türkiye’nin göç veren 2.  iliyiz maalesef. Her yıl yaklaşık 3.298 kişi ayrılıyor memleketimizden. İşte bu gerçek göstergeler sanayimizin ve turizmin olmayışıdır.

Şimdi Türkiye Cumhuriyetimizin Başbakan Yardımcısı Giresun’umuzun evladı NURETTİN CANİKLİ olmuştur. Bu Giresun’umuz için tarihi bir şanstır.

Sayın Başbakan yardımcımız zaten kendisi ekonomisttir. Giresun’umuzun her türlü sorununu bizlerden daha iyi bilmektedir.Şimdi ne kadar bildiğimiz ve yapabilecekleri projeleri Sayın Başbakan Yardımcımızın bilgisine sunacağız.Giresun’un il ve ilçelerinden köylerinden nahiyelerinden ayrılmaksızın yapacağı yatırımları dört gözle bekleyeceğiz.

Zaten Giresun insanı çok zeki ve akıllıdır. Gerek siyasette gerekse bilimde yüksek tahsilli bürokrasimiz kendilerini çok iyi yetiştirmektedir. İşte bu birliğimizi bir araya getiremediğimiz için yıllarca Giresun’umuza yatırım alamıyoruz. Artık dediğim gibi siyaset bir yana siyasi görüşlerimiz bir yana Sayın Başbakan Yardımcımız NURETTİN CANİKLİ’YE Giresunlular adına daha çok sahip çıkacağız. Zaten Giresun insanı siyasette takdir hakkını hep iktidar partisinden yana kullanmıştır. Ama buna istinaden hiçbir yatırım alamamıştır. Sağlık yönünden Giresun’umuz çok büyük aşama kaydetmiştir. Ama ekonomik yönden Türkiye’nin en fakir iliyiz. Yaş ortalamamız 57.8 olduğuna göre çocuklarımız hep göç etmiştir.

Fındıkta Türkiye’mizin sadece Giresun Fındığının %37 ihracatını karşılamaktadır. Ama gelin görün ki fındık fiyatları Giresun halkını memnun etmemektedir.

İşte şimdi fındığımızın da inşallah bir sahibi çıkacaktır Sayın Başbakan Yardımcımızın sayesinde.

Şimdi Sivil Toplum Kuruluşlarına da büyük görevler düşüyor. Sayın Başbakan Yardımcımıza bütün dilek ve temennilerini en kısa zamanda bir rapor halinde iletmelerini istiyorum.Artık bu saatten sonra bir dakika bile boş durmamak lazım.Herkes planını projesini alacağı yatırımları hesabını hemen yapıp talepte bulunmaları gerektiğine inanıyorum.Tarihi bir fırsatı bir daha yakalaya bilir miyiz kim bilir. İnşallah Sayın Başbakan Yardımcımız NURETTİN CANİKLİ’de gönülden destek vereceğini kalbim ve en inananların başındayım. Bizim Giresun’dan başka şehrimiz yok. Atalarımız bu topraklarda yatırıyor. Yapacağımız ve bırakacağımız eser ilelebeten yaşamalıdır. Giresun kabuğunu kırdı diyorlar. Yıllarca Giresun şehri siyasetin mezesi olmuştur. Artık bizim de bir sahibimiz var diyebilmemiz için Sayın Başbakan Yardımcımız NURETTİN CANİKLİ Giresun’umuza kalıcı eserler bırakacaktır.

Sayın milletvekilimiz bakan olduğu zaman çok kısa zamanda çok büyük faydaları olmuştu Giresun’umuza şimdi Türkiye’mizin üçüncü en yetkili kişisi. Sevinmeyen bir Giresun evladı yok. Herkesin bu mutluluğuna Sayın Başbakan Yardımcımız duyarsız kalmayacaktır. Ne mutlu Giresun halkına ki cumhuriyet tarihinden bu yana Giresun’umuzun siyasette artık sahipsiz olmayacağını görmüştür.

Sayın Başbakan Yardımcımıza yeni görevinde üstün başarılar diler Giresun halkının dualarıyla beraber inşallah Giresun’umuzu hak ettiği yere getirecektir. Sadece gönlündeki projeleri hayata geçirsin o bile bize yeter. Giresun hava alanını yaparken çektiği sıkıntıları şimdi güzelliğini daha iyi yaşayacaktır.

Haydi, Giresun evladı şimdi söz sırası sende. Sana güvenenleri sen mahcup etmeyeceksin inşallah. Giresun insanı sana çok güveniyor. Sen siyasette bu saygınlığı Giresun insanının desteği ile dualarıyla başaracaksın. Giresun sen çok şey bekliyor. Sayın Başbakan Yardımcım.

Artık Çotanak Arena, Kapalı Spor Salonumuz ve Yüzme Havuzumuz biran önce bitirilip; Giresun halkına teslim edersiniz. Giresunsporumuzun spor tesisleri Avrupa standartlarında olur İnşallah. Sayın başkanımız Mustafa Bozbağ’dan, daha çok Sizin Giresunsporlu olduğunu en iyi bilenlerdenim. Giresunspor taraftarları Canikli’nin sözüne, senden çok inandı. Siz dediniz artık ok yaydan çıktı. Giresunspor’un şampiyon olma zamanı geldi.

Sayın Başbakan Yardımcım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?