BAŞHEKİM TUNCER ÖZTÜRK’TEN ÖNEMLİ MÜJDELER

BAŞHEKİM TUNCER ÖZTÜRK’TEN ÖNEMLİ MÜJDELER

Haber: Mehmet Uzun
Giresun Göğüs Hastanesi Başhekimi Tuncer Öztürk, kısa süre içinde yeni binaya taşınacaklarını açıkladı.
Öztürk, “Eski Devlet Hastanesi binasının alan olarak daha uygun olduğunu belirterek, “Mevcut Hastanemizin binası, ihtiyaca cevap vermiyor. Ana bina yığma yapı olup tadilata izin verilmemektedir. Duvarlar sıva özelliğini yitirdiği için duvarlara çivi çakılması dahi mümkün olmamaktadır. Aksi takdirde duvar dökülmektedir” dedi.
Öztürk şöyle konuştu, “Dr. Ali Menekşe Göğüs Hastalıkları Hastanesi 1959 yılından itibaren hizmet vermekte olup, o zamanki mevcut hasta yoğunluğuna ve hasta beklentilerine göre yapılmıştır.
Hasta ve çalışan güvenliği kapsamında daha büyük hastaneye ihtiyaç duyulmaktadır.
Günümüzde hasta yoğunluğunun daha fazla oluşu, sağlıkta kalite standartlarını ve hastaların beklentilerinin artmış olması nedeniyle mevcut olan bu beklentileri karşılamamaktadır.
Bu nedenle Gedikkaya Caddesi’ndeki Eski devlet hastanesi binası, Göğüs Hastanesi olarak talep edilmiş olup, Yurt olarak kullanılan bina hastane konseptinde yapılmıştır. Daha sonra sıfırdan tadilat geçirip, odalar revize edilmiş olup, odalar nitelikli ve tek kişiliklidir.
Kapalı alan itibari ile Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne yetecek kadar nitelikli alanı kapsamaktadır.
Gereği halinde hastane ek bölümler açılacak kadar alan da mevcuttur. Hastane haline dönüştürülmesi için fazla maliyeti yoktur. Sadece oksijen ve bilgi işlem sistemleri kurularak hastane haline dönüştürülecektir. Giresun ilinde Yeni öğrenci yurtları yapılmış, yeni yurt binaları üniversite kampüs alanlarına yakın yapılmışlardır. Talep ettiğimiz bu yurttaki öğrenciler, başka yurtlara yerleştirilerek Giresun’umuz 300 yataklı modern bir göğüs hastanesi ne kavuşmuş olacaktır.
İnşallah vekillerimizle birlikte bu hizmeti İlimize hep birlikte kazandıracağız hastalarımızda rahat edeceklerdir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?