Başkan Aksu, “Giresun’un onur gününü kutluyoruz”

Başkan Aksu, “Giresun’un onur gününü kutluyoruz”

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından Gazilik ünvanının verilişinin 97. ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun’a gelişinin 94. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Aksu mesajında şunları ifade etti: “Milletlerin tarihlerinde büyük dönüm noktaları vardır. Türk milletinin en büyük dönüm noktası Ulusal Kurtuluş savaşıdır. İşgalci emperyal güçlere karşı verilen var olma mücadelesinin şüphesiz mimarı ve lideri ebedi başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.
Büyük Önder Atatürk’ü 94 yıl önce Giresun’da karşıladığımız Giresun’un onur gününü kutluyoruz. Kurtuluşu olmayan, vatanın işgaline karşı bağrından iki gönüllü alay çıkarmış Giresun’un Belediye Başkanı olarak onurluyum ve gururluyum.
Atatürk’ün Muhafız Alay Komutanlığını yapan Yarbay Osman Ağa ve Giresunlu Milli Mücadele şehitlerimizi bir kez daha anıyorum.
Bizi millet yapan değerler uğruna gözünü kırpmadan dün ve bugün ölüme yürüyen her vatan evladına saygılarımı şükranlarımı sunuyorum. Gazilerimiz bu ülkenin bölünmez bütünlüğünün ve Milletimizin şeref madalyalarıdır.
Onlar için yapılanlar, yaptıklarının asla karşılığı olamaz. Kahraman Gazilerimizin de gününü kutluyorum.
Giresun Belediye Başkanı olarak bu ülke ve millet adına bedel ödeyen Gazilerimize şükranlarımı sunuyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün şehrimize gelişinin 94. yılında o günkü heyecan ve coşkuyu hissederek tüm hemşerilerim adına şehrimizin en büyük gurur günü olduğunun bilinmesini, bizi millet yapan ve birleştiren değerleri hisseden herkese teşekkür ediyorum.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından Gazilik Unvanının verilişinin 97. ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimize gelişinin 94. Yıldönümü kutlu olsun.
Bu vesile ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükranla anıyor, saygılar sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?