Başkan Aksu’dan balıkçılara moral

Başkan Aksu’dan balıkçılara moral

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu sabah kahvaltısını balıkçı esnafı ile beraber Çotanak Balık Pazarında yaptı.

Çotanak Balık Pazarında esnaflarla sohbet edip kahvaltı yapan Başkan Aksu esnafların sorunlarını dinleyip, çözüm önerilerini paylaştı.

Başkan Aksu, Giresun’da modern bir balıkhaneyi hizmete açtıklarını belirterek, “Belediye olarak balıkçı esnaflarımızın sağlıklı bir ortamda satış yapabileceği, aynı şekilde vatandaşlarımızın balık alabileceği bu pazarı yaptık. Önceleri el arabalarında, yağmurda çamurda ekmek parası kazanmaya çalışan balıkçılarımız vardı. Çotanak Balık Pazarı Karadeniz’in incisi Giresun’a yakışır şekilde esnafın ve halkın hizmetine sunuldu. Ancak ülkemizde yaşanan ekonomik kriz herkesi etkiliyor. Bugün ekonomiye baktığınızda esnaf kan ağlıyor. Çalışan memnun değil, emekli memnun değil. Yaşanan ekonomik kriz küçük bir azınlık hariç hepimizi fakirleştirdi. Şehrimiz bir kıyı kent balık kenti. Ama bugün görüyorsunuz ki hamsi 25 TL’lere çıkıyor. İnsanların alım gücü yok. Asgari ücrete emekliye yapılan zamlara bir bakın kimse hayatından memnun değil. Bugünlerin vatandaşlarımızın kararlılığı ile geride kalacağına inanıyorum. Ülkemizdeki karamsar havanın yerini umuda bırakacağına inanıyorum. Bu ülke çok daha ağır sıkıntıları azimle, inançla atlattı. Ben bu günlerin geride kalacağını söylüyorum. 31 Mart yeni bir başlangıç olacaktır. Tüm esnaflara bol kazançlı günler diliyorum” dedi.

Başkan Aksu, esnafın, sanayicinin, işçinin, memurun, çiftçinin, emeklinin bu olumsuz tabloyu değiştirme gücüne sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?