Başkan Aksu’ya Sevgi Seli

Başkan Aksu’ya Sevgi Seli

Başkan Aksu,öğrencilerin yoğun ilgisi ile moral buldu.

Okul Aile Birliği yönetiminin daveti üzerine Yeşilgiresun İlkokulu’nu ziyaret eden Belediye Başkanı Kerim Aksu, küçük hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı.  Okul idarecileri tarafından karşılanan Aksu, belediye çalışmaları hakkında bilgi verip, öğretmen ve yöneticilerin sorularını yanıtladı.

Belediye olarak okulların taleplerini değerlendirip katkı sağladıklarını belirten Kerim Aksu, öncelikle çevre duyarlılığı, beraber yaşama kültürünün oluşması için aile ve okulun çok önemli olduğunu söyledi. Aksu, doğalgaz hatlarının şehir geneline yayılması için çaba harcadığını, bu hatların yapımı nedeniyle yolların yeniden yapılmak zorunda kaldığını, bununda belediye bütçesine yaklaşık 60 milyon lira ilave yük getirdiğini ifade etti.

Çocukların hayvanları tanımaları ve hayvan sevgisinin gelişmesi amacıyla hayvanat bahçesi oluşturduklarını ifade eden Aksu şunları dile getirdi; “Hayvanlarla yaşam alanlarımızı paylaşıyoruz. Bakıma muhtaç hayvanlar için barınak kurduk. Birçok eleştiri ve haksız ithamlarla karşılaşıyoruz. Her şeye rağmen hayvanlara sahip çıkıyoruz. Öğrencilerimizi mutlaka hayvan barınağımıza götürünüz. Gönül dostlarımıza beraber sahip çıkacağız. Çocuklar hepimizin geleceğidir. Belediye olarak en fazla çocuk parkını biz yaptık. Okul bahçelerimizi düzenliyoruz. Konservatuarımızda bu gün 2 bin öğrenci bulunuyor. Çocuklarımızı ne kadar donanımlı yetiştirirsek, geleceğimizi o kadar sağlam temeller üzerine kurarız. Öğretmenlerimize, okul aile birliği yöneticilerine, okulumuzun idari kadrosuna teşekkür ediyorum. Belediye olarak taleplerinizi karşılamaya özen göstereceğiz.”

Yeşilgiresun İlkokulu çıkışında kendisini bekleyen minik hayranlarının sevgi gösterisi ile karşılaşan Başkan Aksu, öğrencilerle bol bol fotoğraf çektirdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?