BAŞKAN ŞENLİKOĞLU, DEBBOY ESNAFLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU, DEBBOY ESNAFLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

“DEBBOY ESNAFIMIZIN TİCARİ HACMİNİN ARTMASI YÖNÜNDE ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, şehir genelinde mahalle toplantılarına devam ediyor.

Her fırsatta esnaflarla ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Şenlikoğlu, bu kez Giresun’un kalbi olan Debboy’da esnaflarla kahvaltıda buluştu.

Belediye çay bahçesinde düzenlenen toplantıya Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can da katılırken, esnaflarla karşılıklı sohbet edilip talepleri dinlendi.

Şehir her ne kadar Doğu ve Batı yönüne doğru büyüse de, Debboy’un her zaman şehrin merkezi olduğunu söyleyen Başkan Şenlikoğlu: “Debboy Giresun’un merkezidir ve öyle de kalacaktır. Birçok mahalleye ve turistik merkeze çıkışı olduğu gibi ticari ve sosyal yoğunluk olarak zirvededir ve her zaman göz bebeğimizdir. Debboy esnafımızın ticari hacminin artması yönünde çalışmalar yapacağız.” dedi.

Söz alan esnafların taleplerini de cevaplayan Başkan Şenlikoğlu: “Burada bulunan eski belediye hizmet binamızdaki birimlerimizin yeni binamıza taşınmasıyla bu binayı atıl durumda bırakamayız. Alt katına ihtiyaç sahipleri için sosyal market açtık. Üst katının tamamını ise Sosyal Girişimcilik Merkezi olarak düzenliyoruz. Gençler ve özellikle üniversite öğrencileri burayı yoğun olarak kullanacak. İçerisinde iletişim teknolojileri, video montaj, kayıt, profesyonel stüdyo gibi imkanlar yer alacak. Bir nevi okul gibi olacak. 

Aslında buraya farklı bir projemiz var. Bu binayı yıkarak alt kata 3 ila 5 bin arası kapasiteyi barındıran otopark, ikinci kata AVM tarzı bir proje, en üste ise sosyal donatılı yaşam alanı bir proje planlıyoruz.  Ancak, biz kendimize 2028 hedefi koyduğumuz için bu projemizi ikinci dönemimize bıraktık. Çünkü çok kapsamlı ve uzun soluklu bir proje. Milli Emlak ile çözülmesi gereken bir durum da var. Dolayısıyla halkımız bize yeniden görev verirse bu projemizi uygulama şansını yakalayacağız.” dedi.

Başkan Şenlikoğlu, eski Uğur Sineması ile Güreller Kırtasiye arasında kalan yolun modern şekilde yeniden düzenleneceği sözünü verirken, inşaatı devam eden 1 Nolu Sağlık Ocağı yanına 200-250 araç kapasiteli otopark projesine de kısa zamanda başlanılacağını kaydetti.

Kale, Ada, Gedikkaya ve Zeytinlik semti gibi değerlerin Giresun için büyük kazanım olduğunun altını çizen Şenlikoğlu: “Buralara yerli ve yabancı turistleri çekerek, Giresun’u turizm kenti yapmak için projeler üzerinde duruyoruz. Sürekli kamuoyunun gündeminde olan teleferik projesinin maliyeti 150 milyon lira ve bu proje için yatırımcı arıyoruz.

Zeytinlik Semti’ni baz alarak Kale çevresindeki yerleşim bölgesindeki 36 dönümlük alanda kentsel dönüşüm sürecini başlattık. Bu alan içerisinde 13 tescilli eser bulunuyor. Bu tarihi eserler korunarak kentsel dönüşüme başlayacağız ve diğer alanlarda da kamulaştırma devam edecek. Sokakbaşı projemizde ise artık baraka halini almış olan dükkanları otopark üzerine taşıyacağız. Daha sonra ise mevcut kadınlar pazarı ile oradaki yapıları kaldırarak yeşil alan oluşturacağız.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?