BATLAMA SEVDASI

BATLAMA SEVDASI

Denize kavuşan Çıtlakkale’den, 2200 rakıma da BEKTAŞ yaylası arasında bir Pınar’dan ırmak halinde akan suyunun debisinin aşırı yükselmesinden korkulan Patlama denilen; zaman içinde Batlama adını alan akarsuyun iki yakasında oluşmuş 27 köy den oluşan bir bölgenin adı.
Bölgede tarım, hayvancılık, İnişdibi Maden Suyu, Freşe, Fatsu, fabrikaları, İnişdibi tabiat ormanı , yayla turizminin gözde mekanı BEKTAŞ , Kulakkaya, yaylaları, maden işletmesi mevcut iken nüfusun artması arazi darlığından göçe maruz kalsa da toprağından kültüründen kopmayan insanlarının özverili, sevecen, vefalı 20 bin nüfuslu bir bölge.
Bir sevda bakışı var bir ucundan bir ucuna bir aşk var yüreğinde, yıllardır taşıdığı kalplerin başköşesinde, bir sevgi var yumak yumak bölgemin insanlarının gözlerinde.
Şimdi kim bilir bu saatte, nerde anılır ismi, tarihi, sevgisi, dokusu, kokusu, ahengi kim bilir belki de Amerika’da yada Japonya’da belki de Venedik’te anılır. Venedik’ten de güzel memleketim belki de Almanya’da anılır yada şu an yüzlerce, binlerce kişi tarafından benim memleketim her zaman yüreklerde yara, ama sevgi ile kabuk bağlar çünkü bir daha bu güzellikleri görebilir miyim? umudu ile yaralar kalpleri Gelip ziyaret edenlerin belki de kim bilir bir daha gelebilir miyim? Belki de hasretlik kalpleri taşımaz yine bekleriz, dercesine Çaldağı eteklerine kadar uğurlanır gelenler giderken.
Diğer yandan Bölgede yaşayan, Giresun merkezde %50’nin üzerinde hemşerimiz yaşamakta.
Bölge insanında 31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken ayrı bir heyecan beklenti oluştu. Merkez belediye başkanlığına bölgeden adayların talip olması seçmeni, insanımızı adeta umutlandırmıştır. Bu umut yeşertilirse semeresi görülebilir.
16 yıl önce başlayıp halen bitirilemeyen grup yolu umutları kırdığı bu anda insanımız geçmişi unutup güne göre tercih yapmaya hazırlanmaktadır. Bu durumda siyasi partilerin belediye başkanı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi, üyeliği noktasında bölge insanına listelerinde yer veren irade ipi göğüsleyen siyasi parti olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?