BATLAMALIYI TANIMADIN, HİÇ YAŞAMADIN

BATLAMALIYI TANIMADIN, HİÇ YAŞAMADIN

İnsan memleketini niye sever?
Başka çaresi yoktur da ondan.
Ama biz biliriz ki bir yerde mutlu mesut olmanın ilk şartı orayı sevmektir. Burayı seversen, burası Dünyanın en güzel yeridir.
Ama bizim sevdiğimiz BATLAMA vadisi girişini sıvı atık arıtma tesisi yaparak sevilmeyecek bir yer yapmaya çalışmak 30 bin insanın sevgisini yok etmeye çalışmaktır.
BATLAMA vadisi 22 köy, Tabiat ormanı BEKTAŞ yaylasına ulaşan, ÇITLAKKALE, TEYYAREDÜZÜ MAHALLESİ, deniz birleşgesinden başlayan vadi girişine yapılmak istenen tesis adeta bu bölgeyi yok sayarak bölgeyi cazibe bölgesi olmaktan çıkarmayı amaçlamaktadır. 2013 yılında başlayan 2015 yılında kabul edilen AB projesi son noktaya gelmiş, alanın 25 dönüm olma şartı BATLAMA yolunun karayolu ağında olması nedeniyle 25 m yoldan çekilmesi gerektiği için 19.750 m2 düşmesi nedeniyle yamaçta bulunan arazi belediye tarafından kamulaştırmak için bedel ödemesi yapılmak istenmiş bedel anlaşmazlığı nedeniyle proje son aşamada bölge insanımız tarafından duyulmuştur.
VALİLİK, devlet hastanesi, orta noktasında deniz BATLAMA deresi birleşgesindeki alan şehrin vadinin vitrini niteliğindeki bir alan olup bu tesisin bu bölgeye inşa edilmesini asla kabullenmeyiz. Kanunlar çerçevesinde, demokratik olarak elimizden gelen mücadeleyi vermek için bir araya gelmeliyiz.
Daha önceki dönemlerde Giresun belediyesi tarafından çöp yakma tesisi kurulmuş, Batlama’dan kokudan geçilmez olmuştu. Tepkiler üzerine daha sonra sökülmüştü. İkinci kez aynı vakayla karşılaşmamak adına Batlama bölgesi dernek, cemiyet, oda yetkilileri, kanat önderleri seçilmiş idarecilerin, aday olanların, bölgemiz geleceği adına her ortamda bu tesisin buraya inşa edilmemesi konusunda gerekli tepkiyi ortaya koymalarını beklerim. Zulme karşı susan tarihte Batlamalı görülmemiştir. Taş yeriz doğru bildiğimizden şaşmayız. Bölgemize böyle bir tesisin kurulmasını reva görenlere de sandıkta gerekli cevabı Batlama vadisi insanının vereceğine eminim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?