BATLAMAYI AŞTA GEL KURBANIN OLAM

BATLAMAYI AŞTA GEL KURBANIN OLAM

Bu başlığı koyma sebebim var elbette! Başlıktaki ana temaya bakılınca bir sevgiliye, bir hasrete, bir dosta özlem anlatır nitelikte olsa da, bu cümlede bir arzunun bir bekleyişinde ivedilikli özlemini hissetmiş oluruz. Hele ki! Bu özlemimiz kapımıza kadar gelip evimize girişi güçleşen yuvamızı sıcak tutacak bir şey olursa bu özlemimiz daha da artar bir an için bu hizmete kavuşmak isteriz.
Hepimizin bildiği gibi… şehrimizin bir kısmı yıllardan bu yana devletimizin biz vatandaşlarına sunmuş olduğu önemli bir hizmetten doğalgazdan faydalanıyor.
Bu hizmet şehrimize ulaşana kadar binlerce kilometre yol katlarken dağlar, taşlar, şehirler, nehirler, denizler aşıp gelirken, yerleşimi ile önemli olan bir mahallemize yıllardır küçük bir dereyi aşıp gelemiyorsa hayısınıp isyan etmemizde haklılığımız var demektir. Bu konu gerçekten yılan hikayelik bir konudur.
Şehrimizin çok kalabalık ve aynı zamanda içinde devlet kuruluşları hastaneleri, askeriyesi ve üniversitesinin olduğu bir mahallemiz var. Bu mahallenin adı Teyyaredüzü mahallesi. Bu mahallede uzun süreden beri doğalgaz çalışması yapılıyor. Yapılıyor yapılmasına da çalışmalar karınca hızında devam ederken mahalle sakinlerinin kullanımına açılmasına tutarsız tarihler verilip…. savsaklanıyor.
Çıkıp bir yetkili şu tarihte bu mahallenin doğal gazı açılacaktır diye bir tarih vermiyor. Veya veremiyor.
Bu durum gerçekten vatandaşa acı veriyor. Hatta! vatandaşlar arasında batlama deresi geçişinin bahane edildiği söylentileri de mevcut durum. Eğer! öyle ise, o zaman adamın aklına kilometrelerce yerden bize ulaşan gaz hiç mi dereden tepeden geçmedi, yoksa batlama deresi doğalgaz geçişine uygun olmayacak kadar aksimi? diye geliyor.
Yetkili, etkili beyler, kışın gelmesine ramak kaldı. Bu mahallenin sakinlerinin büyük bölümü aha şu tarihte açılacak sözlerine inandığı için çokları evlerine soba kurup kışlık odun kömür vs almadı.
Kaldı ki… mahalle sakinlerinin her yerleşim yerinde olduğu gibi yaşlısı hastası, çocuklarının yanında, özürlüsü var. Makamlar sizin olmasına sizinde, mevkiler vatandaşlarındır. Birazda bu gecikmeye bu açıdan bakın. Bu işi ivedi tutup da kışın can alıcı soğuklarından önce şu baltama deresini ayağınıza çizmemi takıp, yoksa paçalarınızı yukarı kıvırarak mı geçeceksiniz, Allah aşkına nasıl yapacaksanız yapında… bu dereyi geçin, geçinde… mahalle sakinlerinin bu önemli mağduriyetini giderin.
Eğer! tez zamanda bu mahalleye doğalgaz bağlanmazsa, yetkililer şunu bilsin ki! vatandaşların şahsıma yaptıkları köşende dillendir talebi üzerine her hafta doğalgaz çalışmaları ile ilgili yazılarım devam edeceğim.
Mahalle sakinlerinin bu günlerde dilinden düşürmediği ezgi “BATLAMA DERESİNİ AŞTA GEL KURBANIN OLAYIM” bunu biliyor musunuz?

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?