BAYRAKTAR: YEREL BASININ EKONOMİK GÜCÜ OLDUKÇA ZAYIFLADI

BAYRAKTAR: YEREL BASININ EKONOMİK GÜCÜ OLDUKÇA ZAYIFLADI

Gazeteciler Gününde basın mensupları ile kahvaltıda buluşan Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar”Basın mensuplarının ekonomik durumlarının bu kadar zayıf olması açıkçası bana normal gelmiyor.Buna çözüm bulunması lazım”dedi.Bayraktar ,Giresun Üniversitesi’ne cevap verirken,AK Parti’den milletvekili aday adayı olmasının da gündemde olduğunu açıkladı

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar,Çalışan Gazeteciler gününü kutladı.Gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya gelen Bayraktar,basının sorunlarını yakından takip ettiğini ifade ederek”Böyle önemli bir görevi yerine getiren gazetecilerin bu çağda ekonomik olarak bu kadar zorluk çekmelerini doğru bulmuyorum.Buna bir çare bulunmalıdır.Özellikle yerel basının bu şartlarda ayakta kalması kolay değil.Bizler de gazeteciler gününde sizlerle buluşup sizleri tebrik etmek istedik”dedi

Giresun basını yıllar sonra ilk defa bir toplantıya bu kadar geniş bir katılım gösterirken,bir soru üzerine önemli açıklamalarda bulunan Bayraktar,önümüzde seçimde milletvekili adayı olacağının sinyallerini verdi.

Bayraktar”Bizim Sakarya’da benim milletvekili aday adayı olmam için ciddi bir talep var.Ancak Milletvekili olsam da ,Fiskobirlik’teki görevimi devam ettirmem noktasında bir engel yok.Şayet milletvekili olursam sadece bir ilin değil tüm fındık üreticilerinin sesi olacağım.81 ildeki herkesin milletvekili olmaya çalışacağım”dedi

Giresun Üniversitesi’nin arazi talebi konusunda samimi davranmadığını anlatan Başkan Bayraktar”Bundan sonra üniversite ile masaya oturmayacağız.Çünkü bize yer gösteriyorlar ama o yerin  başkalarına ait olduğunu tespit ediyoruz.Arazinin bedelini ödemeye ise yanaşmıyorlar.Fiskobirlik büyüyor.Üniversiyeti büyütmek isteyenler Fiskobirlik’in geleceğini düşünmüyor.Burada ben tek başıma değilim.Burada bir kooperatif var.Kafanıza göre Fiskobirlik’i kapatamazsınız.Zaten biz Fiskobirlik olarak Üniversiteye lojmanların olduğu en güzel araziyi verdik.”dedi

Bayraktar Fiskobirlik’in ekonomik olarak ciddi mesafe aldığını belirterek “Bu kurum büyüyor.Ekonomik olarak güçleniyor.İnsanlara iş aş veriyor.Hep birlikte sahip çıkalım”dediBaşkan Lütfi Bayraktar, piyasadaki ürünlerine yenilerini ekleyeceklerini söyledi.

Bayraktar, “Birçok ürünümüz piyasada, daha da çoğalacaklar ve bunlara yeni ürünler eklenecek. Şu an 25 ana kalem ürünümüz var.” dedi.

Üretimini de kendilerinin denetlediği bir çay markası oluşturduklarını dile getiren Bayraktar, şöyle devam etti:

“İsmi ‘çay tanesi’, üretiminin tüm aşamaları bizim kontrolümüzde olacak. Neden çay? FİSKOBİRLİK, kooperatif olmasına rağmen aynı zamanda ticari işletmedir. FİSKOBİRLİK kendine umut bağlayan, ciddi bir ortak kitlesi olan Türkiye’deki en büyük birlik. Kurumun devlet desteği yoksa ticaret yaparak para kazanmak ve ortaklarına, kendine umut bağlayan insanlara destek olmak gibi bir sorumluluğu var. Dolayısıyla biz aslında anladığımız ölçüde para kazanabileceğimiz her yola gireceğiz.”

Çayın önemli bir ürün olduğuna işaret eden Bayraktar, “Şu anda hem çay hem fındık üreten birçok üreticimiz var. Hem fındık hem çay hem bal üreten üreticimiz de var. Dolayısıyla piyasaya soktuğumuz bal da var.” diye konuştu.

Bayraktar, FİSKOBİRLİK’in itibarının yüksek olduğunu, bunu ticarete çevirmek gibi bir imkan elde ettiklerini söyledi.

Fındık alımlarına da değinen Bayraktar, “Rakamlara takılmayın. Biz rakamları istediğimiz zaman yükseltebiliriz, uçurabiliriz ama biz istiyoruz ki aldığımız fındığı işleyerek satan bir kurum olalım, dolayısıyla işlemeye yönelik bir alım politikası geliştiriyoruz yani mamul yapıyoruz.” dedi..

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?