BAZEN GÜLMEK İSTER İNSAN

BAZEN GÜLMEK İSTER İNSAN

Merhaba sevgili okurlar. İyi ki varsınız. Yoksa birbirimizden haberimiz olmadan yaşar giderdik. Yerel gazete deyip gelip geçmemek gerekir. İnanın belki çoğu zaman Ulusal gazetelerden daha çok okunuyor olabilir. Dünyaya açılan pencerede bana da  böyle bir imkan verdiği için GÜNDEM ailesine çok teşekkür ediyorum. Çünkü suya sabuna dokunmadan yazdığım yazılarımla ilgili çok güzel eleştiriler alıyor olmam beni çok mutlu ediyor. İşte bu yüzden siz güzel yürekli okuyucularıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Mutlu olmak çok zor değil aslında.

Bana göre mutluluk bazen tomurcuk bir çiçeğin seyrinde bazen yeni filiz vermiş bir yaprağın ucunda bazen de yağmurun altında sırılsıklam ıslanmaktan geçiyor.

Kirlenmiş dünyada param olmuş yada olmamış fark etmiyor. Bir zamanlar çok vardı da ne oldu .? Başım göğemi değdi. Yada parası çok olanlar 11 metre beze sarılıp da   gitmediler mi .?

Dünyadan.

Her geçen gün biraz daha gerilen ortamdan biraz uzak kalmak ve özlediğim kahkahayı atabilmek için geçtiğimiz Pazar günü vizyona giren “SÜMELANIN ŞİFRESİ 3”  gitmeye karar verdim. Gerçekten unuttuğum kahkahama çok ihtiyacım vardı. İlk sürümünde gülmekten çene kaslarım gerilmişti.

Film başladı hafif gülmeler derken ana tema ortaya çıktıkça gülmek yerine beyin kaslarımın gerildiğini hissetmeye başladım.

Vay be dedim seslice.

Adam ne senaryo yazmış. Kesinlikle Trabzon gündemine “bomba” gibi yerleşmiştir.

Senarist Yılmaz OKUMUŞ’ u  yürekten kutluyor ve aynı tempoda birde bizim şehir için senaryo yazar mı acaba .?

Mevzu derin ve dokunaklı .

Malumunuz Trabzon girişinde deniz bir güzel memleket tarlasına çevrilip üstüne kocaman içinde her bir şeyi bulunan ve adına kompleks şehri kurdular. Arenası, okulu , hastanesi  vs.

Filmden anlaşıldığı gibi eski stadyumun olduğu yere belli ki ısıtmalı binalar yani “rezidans dikecekler.

Neyse ,

Filmin teması o kadar muhteşemdi ki !

Yaylalarından göllerine kadar nasıl yok olduğunu ve yok olmanın çaresinin çırpınışları vardı. İzleyin derim .

Aklıma bizim stadyum geldi. Yenisi yapılınca eskisinin ne olacağı ?

Bu yüzden senarist ile bağlantıya geçip bir senaryoda bizim için yazıverse belki stadyum kurtulur. Takımın başında şimdi Mustafa Başkan var. Allah razı olsun ki çocukluğumda yaşadığım spor heyecanını  yeniden yaşattığı için. Ya bir gün giderse diye takım zorluk çekmesin diye bir alt yapı kurulup kendi çocuklarımızı yetiştirip en azından futbolcu transferlerinde maddi sıkıntı çekilmezdi.

Tam haftanın sonu geliyor beynim düzeldi derken Perşembe günü İlimize gelen Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasında İlimize yapılan 13.5 KATRİLYON u  taktım. Ve dinlerken helal olsun dedim .

Şimdi düşünüyorum .Anamın bir lafı vardı  “aza koydum olmadı çoğa koydum dolmadı”

Birazda sizler düşünün.

Düşündükçe var olacağız.

Ne güzel her yanımız yeşil rengarenk çiçeklerle dolu.

Sevin bahar dallarını, yeni tomurcuk veren elma çiçeklerini ve hatta kiraz, armut çiçeklerini. Arada bir soluk alıp kaleye çıkın. Her tarafı sarı papatyalarla dolu. Sakın aklınıza fındık ne oldu sorusunu takmayın. Hele ne olacak sorusunu hiç takmayın.

Sokaklarımızı saran dilenciler ve mendil satan çocukları hiç takmayın.

Gününüz sevgi ve muhabbet içerisinde geçsin doya doya…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?