Bazı Giresun’lu vatandaşlar kalabalıktan korkuyor!

Bazı Giresun’lu vatandaşlar kalabalıktan korkuyor!

HABER-SEDAT KARAKAYA

FOTO   -ADNAN ŞAHİN

“Terör örgütleri, korku yaratarak sizin günlük yaşamınızı sekteye uğratmaya çalışıyor. İşe gitmenizi, okula gitmenizi, arkadaşlarınızla buluşmanızı engellemeye çalışıyor. Rutin hayatınızı bozmak korkunuzu daha fazla artırabilir ve her an aklınızda aynı korkunun canlı kalmasına yol açabilir. Bu nedenle günlük işlerinizi ve alışkanlıklarınızı bozmayın”diyor uzmanlar.

İşte uzmanlar bu şekil uyarılarını yaparken Giresun’da bazı vatandaşlar kalabalık ortamlardan artık korku yaşadıklarını dile getirdiler.

Giresun’un Duroğlu Beldesi’nde yaşayan vatandaşlardan Emrah Şahin,”Artık öyle bir duruma geldik ki korkuyla içiçe yaşamak zorunda bırakıldık.Hayatımız tehlikede.İnsanlar biçaresiz ne yapacağını bilemez durumda.Belki de toplum olarak psikolojimiz bozulmuş durumda.Ülkede yaşanan terör olayları nedeniyle emin olun yerli yabancı turist artık bu bölgeleri terk etmek yada hiç gelmeme kararı almış durumda.Bunu da haberlerde görüyoruz,duyuyoruz.Ülkenin dört bir yanında bu korku hakim.Allah devletimize milletimize güç versin ama bu terör illetinden artık halk olarak bıktık usandık.Korkusunu yaşamaktan da bıktık.Bakın,Ankara ve İstanbul’da kısa zaman zarfında patlamalar meydana geldi ve Amerika’dan gelen cevap ise;şu şu güzergahlara falan tarihlerde dikkat edin yeni patlamalar olabilir denildi.Bu nedir ya ?Adamlar bize olayın yaşanacak olduğu tarihleri güzergahları veriyor bu ne demektir?Bu düşman ülkeler bunu hangi cüretle söyleyebiliyor”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?