BEKTAŞ: “BAZI MUHTARLAR MAĞDUR EDİLDİ”

BEKTAŞ: “BAZI MUHTARLAR MAĞDUR EDİLDİ”

Saadet Partisi İl Başkanı Abdulkadir Bektaş ve Merkez İlçe Başkanı Saim Öksüz 18 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Merkez Muhtarlar Derneğini ziyaret etti.
Dernek ziyaretinde muhtarların sorunlarını dinlediklerini ve fikir alışverişinde bulunduklarını söyleyen Abdulkadir Bektaş, Giresun’umuzda 53 köy bulunduğunu ve muhtarlarımıza TYP (Toplum Yararına Program) kapsamında köylerde yardımcı olması için İşkur aracılığıyla işçi tahsis edildiğini belirtti.
Ziyaret esnasında üzücü bir gerçeği öğrendiklerini söyleyen Bektaş, TYP kapsamında 100 işçi kadrosu açıldığını ve sadece belirli köylere 2’şer 3’er tane gönderildiğini, İşçi alamayan muhtarların olduğunu ve zor durumda kaldıklarını belirtti.
Muhtarlarımıza karşı yapılan bu adam kayırmacılık ve haksızlığın köylümüze ve vatandaşımıza karşı yapılmış yanlış bir hareket olduğunu belirten Abdulkadir Bektaş, Saadet Partisi olarak yetkilileri göreve davet ettiklerini ve hizmet götürmeyi belli şartlara bağlama zihniyetinde olanları da muhtarlarımız nezdinde kınadıklarını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?