Bektaşoğlu,  AKP’ye Kırmızı Kart Gösterdi

Bektaşoğlu,  AKP’ye Kırmızı Kart Gösterdi

CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, TBMM’deki konuşmasında; “Başbakan ve ekibi teröre karşı mücadeleyi yönetemiyor” dedi.

İçişleri Bakanı’nın istifasını isteyen Bektaşoğlu, AKP sıralarına kırmızı kart gösterdi…

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, TBMM’de ilginç bir protesto eylemi yaptı. Ankara’da 29 kişinin şehit olmasıyla sonuçlanan terör saldırısı ile ilgili yaptığı konuşmanın sonunda AKP sıralarına dönerek cebinden çıkardığı kırmızı kartı gösterdi.

“TÜRKİYE’NİN BÜTÜN İLLERİ TERÖR TEHDİTİ ALTINDA”

Bektaşoğlu, konuşmasında, Ankara’daki bombalı saldırının aralarında Türkiye Büyük Millet Meclisinin de bulunduğu, Türkiye’nin kalbi diye adlandırılan bir alan içinde yapıldığını hatırlatarak,  şunları söyledi: “bu saldırı, İçişleri Bakanlığı, MİT, istihbarat ve güvenlik kuruluşlarının nasıl bir aciziyet ve zafiyet içinde olduğunun da göstergesidir. Bu saldırı göstermiştir ki terör örgütleri ve arkasındaki uluslararası güçler, artık her an her yerde eylem yapabilme kabiliyetindedir. Bu örgütlerin alanı artık sınır boyları, sınır öteleri ve dağlar değil, bütün Türkiye’dir, kentlerdir, yaşam alanlarıdır. Bunun bir sonucu olarak, geçen hafta 40’a yakın yurttaşımız, 7 Hazirandan bu yana da çoğu güvenlik görevlisi olmak üzere 400 yurttaşımız hayatını kaybetmiştir. Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerinin acılarını paylaşıyorum.”

“İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETMELİ”

Başbakan ve ekibinin teröre karşı mücadeleyi yönetemediğini söyleyen CHP milletvekili Bektaşoğlu,  İçişleri Bakanı ve MİT Müsteşarının istifasını istedi.  “Türkiye’ye 28 kişiyi katlettikten sonra ölen teröristin zaten belli olan kimliğini yeniden tespit etmekle övünen bir İçişleri Bakanı lazım değildir” diye sözlerine devam eden Bektaşoğlu, konuşmasını AKP sıralarına doğru cebinden çıkardığı kırmızı kartı göstererek; “Bu anlayışlarınızdan dolayı size kırmızı kart gösteriyorum” diye sonlandırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?