BEKTAŞOĞLU AKP’Yİ SORULARLA SIKIŞTIRIYOR

BEKTAŞOĞLU AKP’Yİ SORULARLA SIKIŞTIRIYOR

*EĞRİBEL TÜNELİ BAKANLIĞIN 2016-2017 YILINDA BİTECEK TÜNELLER İÇİNDE NEDEN YOK, İHALE ŞARTLARI VAR MI?

NE ZAMAN BİTECEK?

*KARAYOLLARI YASADIŞI DAVRANIYOR. ŞEHİRİÇİ GEÇİŞİNİ BELEDİYEYE CHP’Lİ DİYE Mİ DEVRETMİYOR?

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, TBMM’de yaptığı konuşmalarla ve verdiği önergelerle Giresun’un sorunlarını gündeme getirmeye devam ediyor. Bunlardan birisi yapımı yılan hikayesine dönen Eğribel Tüneliydi.

“EĞRİBEL YOLU LİSTEDE NEDEN YOK?”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a sorularını yönelten Bektaşoğlu, tünelin 2016-2017 yılları içinde tamamlanacak olan tüneller listesinin içinde olmadığını belirterek, “Gazetelerde yer aldı. Giresun’u İç Anadolu’ya bağlayacak olan Eğribel Tüneli’nin bu listede olmaması, hemşerilerimiz arasında bir hayal kırıklığı yarattığı gibi, daha önce tarafımdan da dile getirilen birtakım kuşkuları da tekrar gündeme getirmiştir” dedi.

CHP Milletvekili Bektaşoğlu, “Buradan Sayın Bakana soruyorum: Eğribel Tüneli ne zaman bitecek? İnşaatı yürüten firmayla yapılan bir sözleşme ve anlaşma var mıdır? Tünelin yapım maliyeti nedir? Hangi kaynaklarla yapılmaktadır? Bu yol bölgemiz için çok önemlidir” ifadesini kullandı.

“ŞEHİRİÇİ GEÇİŞİ BELEDİYE CHP’Lİ OLDUĞU İÇİN Mİ DEVREDİLMİYOR”

Bektaşoğlu yine aynı bakanlığın sorumluluğundaki Giresun şehiriçi geçiyle ilgili konuşmasında, şunları söyledi:”2009-2014 yıllarında meydana gelen sel ve deniz taşkınları, denizle şehir arasına set çeken yolun hatalı bir şekilde inşa edildiğinin yeterli ispatı olsa gerek. Yolun güneyden geçirilerek şehir geçişinin rahatlamasına yönelik diğer illerimizdeki çalışmalar Giresun’da da bir an önce hayata geçirilmelidir. Bunun yanında, Karayolları Giresun şehir içi geçişini belediyemize henüz teslim etmemiştir. Trafik güvenliği başta olmak üzere belediyenin şehrin sosyokültürel faaliyetlerine yönelik planlama ve değişiklikler yapabilmesi, çözümler üretebilmesi için toplama yolun da Karayolları 10’uncu Bölge Müdürlüğü’nün bakım ağından çıkarılarak belediyemize devredilmesi gerekmektedir. Karayolları başka hiçbir ilimizde görülmemiş bir uygulamaya devam etmektedir. Ayrıca, il trafik komisyonunun yolun belediyeye devrine yönelik kararı dikkate alınmamış, Karayollarının bu tutumunun ve bunun sebebinin Giresun’un Cumhuriyet Halk Partili belediye tarafından yönetiliyor olmasından kaynaklanmadığını ümit ederek Ulaştırma Bakanımızın dikkatine sunmak istiyorum”

I?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?