BEKTAŞOĞLU: “ATATÜRK ÖLÜMSÜZDÜR”

BEKTAŞOĞLU: “ATATÜRK ÖLÜMSÜZDÜR”

Giresun CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, 10 kasım Atatürk’ün ölüm nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Baktaşoğlu mesajında şunları kaydetti:

“Emperyalizmin işgaline karşı halk savaşı vererek bağımsızlığımız sağlayan kurtarıcımız, devletimizin kurucusu , insanlık tarihinin en önemli devrimcisi, önderimiz ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümsüzlüğe uğurladığımız günün yıldönümü.

O’nu bu gün de, saygı, rahmet, minnet ve her zamankinden daha büyük bir özlemle anıyor ve arıyoruz.

Ve bu kötü, karmaşık, kaos dolu süreçten geçerken, O’nun başta Cumhuriyet olmak üzere bıraktıkları eserlerinin, düşüncelerinin, ilke ve devrimlerinin ne kadar önemli ve yaşamsal olduğunu ve inançla, kararlılıkla ilelebet korumamız gerektiğini bir kez daha anlıyoruz.

Atamızı andığımız bugün de bir kez daha söz veriyoruz: Bunca yaşadığımız badirelere, kan, gözyaşı, baskı, zulüm, yokluk, yoksulluk ve acılara, yöneticilerinin gaflet ve delaletine, dahili ve harici bedhahların ve diğer her türlü hainin saldırılarına rağmen yıkılmadan varlığını sürdüren, Anadolumuzda O’nun atalarımızla birlikte kurduğu, sınırları can ve kanla çizilen son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’ni, kuruluş felsefesiyle birlikte yaşatacağız.

Başkanlık ve diğer diktatoryal eğilim ve özlem içinde olanlara karşı demokratik parlementer sistem içinde mücadele edeceğiz.

Cumhuriyetimizi, demokratik hak ve özgürlüklerle, hukukun evrensel kurallarıyla koruyup güçlendirerek;  O’nun bir hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine mutlaka ulaştıracağız.

 

Atatürk, aklımızda, yüreğimizde yaşıyor.

Yaşasın Cumhuriyet!..”                                                               

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?