Bektaşoğlu Başbakan Yıldırım’a ‘Mor Beyin’ Mağdurlarına ‘İade-İ İtibarı’ Sordu

Bektaşoğlu Başbakan Yıldırım’a ‘Mor Beyin’ Mağdurlarına ‘İade-İ İtibarı’ Sordu

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, FETÖ’nün “Mor Beyin” tuzağıyla telefonlarına Bylock programı yüklenmiş kişilerin örgüt üyeliği nedeniyle açılan davaların düştüğünü belirterek bu kişilerin haklarının iade edilmesini istedi. Bektaşoğlu, karardan sonra  telefonuna Bylock yüklemiş ancak kullanmamış kişiler için mahkemelerin nasıl bir değerlendirme yapacağını da sordu.

“KHK GÜNDEMDE Mİ?”

TBMM’ye Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Bektaşoğlu,”hukuk devletinin bir gereği olarak; bu kişilerin yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi, adli ve idari soruşturmalarla kaybettikleri konumlarının geri kazandırılması, haklarının iade edilmesi, görevlerine döndürülmeleri için hangi çalışmalar yapılmaktadır?  Bir KHK gündemde midir?” diye sordu.

“MİLLETVEKİLLERİNİN BYLOCK KULLANIP KULLANMADIĞNA DAİR BİR TEKNİK ÇALIŞMA YAPILDI MI?”

Bugüne kadar kaç kişinin direk ya da dolaylı yollardan Bylock kullandığının tespit edildiğini ve bu kayıtların hangi kurumda olduğunu soran  CHP Milletvekili Bektaşoğlu, önergesinde “bu kişiler içinde haklarında işlem yapılmayan var mıdır? Örneğin Bakan, milletvekilleri veya farklı konum ve özelliklere sahip kişiler için sistemi kullanıp kullanmadıklarını belirlemek amaçlı bir teknik çalışma yapılmış mıdır? “ ifadesine yer verdi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?