Bektaşoğlu: “Eğribel’e Tünel Yetmez, Yol Da Lazım”

Bektaşoğlu: “Eğribel’e Tünel Yetmez, Yol Da Lazım”

Şebinkarahisar’da Gezi Ve İncelemelerde Bulunan CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, ‘Kelkit Vadisi Sahipsiz Değil” dedi.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, “Şebinkarahisar’ın sadece il hakkının geri verilmesi için değil, bütün sorunlarının çözümü için mücadele edeceğim. İlçe halkı ne gözümüzden, ne de gönlümüzden uzak. Onlar sahipsiz değil, bütün ilçelerimizin olduğu gibi onların da siyasi temsilciliğini üsteniyorum. Bundan sonra da sık sık onlarla olacağım” dedi.

“ŞEBİNKARAHİSAR GÜNDEMİMDE OLACAK”

Kelkit vadisindeki gezi ve incelemelerine CHP İlçe Başkanı Oktay Alp’i ziyaretle başlayan Bektaşoğlu, burada parti yöneticilerinin katılımıyla bir değerlendirme toplantısı düzenledi. Burada konuşan ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Bektaşoğlu, “ilçenin, eğitim, sağlık, ulaşım, işsizlik, göç ve tarım ve hayvancılıkla ilgili çok sayıda çözüm bekleyen sorunları olduğuna dikkat çeken Bektaşoğlu, “1 Ekim’den sona TBMM’deki çalışmalarımda, konuşma ve önergelerimde bunları dile getireceğim. Mesela burada pek çok dalda doktorun olmadığını ve ameliyat yapılmadığını öğrendim Ayrıca Yumurcaktaş, Güvercinlik ve Akbelen köylerinin yol sorunu var” diye konuştu.

“EĞRİBEL SADECE TÜNELLE GEÇİLMEMELİ”

Eğribel Tüneli’yle ilgili de konuşan CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu şunları söyledi: “Tünel de çok yoğun bir çalışma görünmüyor. Zaten 2016-2017 yıllarında tamamlanacak tüneller arasında da yok. Bir resmi olarak belirlenmiş bitirilme tarihi de yok.

Biz Eğribel’in sadece tünellerle geçilmesini değil, Dereli-Şebinkarahisar bağlantısının da, yüksek standartlı ticaret yolu olarak yapılmasını istiyoruz. Bunun yapılması halinde, İç Anadolu-Akdeniz Karadeniz’e ve oradan da Avrupa’ya deniz yoluyla Giresun Limanı üzerinden en kısa mesafeyle bağlanmış olacak. Mersin Limanı ve Giresun Limanı arasında kurulacak olan bir bağlantı ülkemize önemli bir ekonomik gelir kazandıracaktır.  Hükümeti böyle bir projelendirme yapmaya çağırıyorum” ifadesinde bulundu.

Bektaşoğlu toplantının ardından ilçe başkanı Oktay Alp ile esnaf ve halk ziyaretleri yaptı.

Bülent Bektaşoğlu, Tamzara’ya da uğrayarak halkla sohbet toplantısı düzenledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?