Bektaşoğlu: “Halk Huzur İstiyor”

Bektaşoğlu: “Halk Huzur İstiyor”

MERKEZ VE 5 İLÇE, 2 BELDE VE BAZI KÖYLERDE ZİYARETLER YAPAN CHP MİLLETVEKİLİ BÜLENT BEKTAŞOĞLU “HALKIMIZIN TEK DERDİ TERÖR. HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE YAŞANACAK BİR TÜRKİYE HEPİMİZİN ÖZLEMİ” DEDİ.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, “Halkımızın tek derdi, terör. İstedikleri sadece huzur ve güven içinde bir yaşam.  Ama bunu, terörü izlediği politikalarla ülkemizin başına bela eden AKP’nin sağlayamayacağı bir gerçektir.” dedi.

TBMM’nin çalışmalarına ara vermesi sonrasında Giresun’a gelen Bektaşoğlu,  5 gün süresince, merkez, Bulancak, Espiye, Tirebolu, Eynesil, Görele ve Soğukpınar belde örgütlerinde toplantılar yaptıklarını, halk ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyledi.  Bu ziyaretlerin TBMM’deki çalışmalarına katkı sunacağını belirten CHP milletvekili “halkımız bize bazı hizmetler beklenti ve isteklerini dile getiriyor. Ama bunun yanı sıra, özellikle teröre karşı birlik ve beraberlik içinde olmamızın mesajını veriyor. Zaten Genel Başkanımız  Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bu konuda duyarlılığını ortaya koyuyor.  Bunu AKP’den ve diğer partilerden de bekliyoruz. Terör artık hepimizin ortak derdidir.”” dedi. Önceki gün gerçekleşen teröre karşı birlik yürüyüşünü düzenleyen belediye, STK’ları ve  katılanları kutlayan Bektaşoğlu “Giresunluların bu tavrı bütün Türkiye’ye örnek olacak niteliktedir” ifadesini kullandı.

“HALKIMIZ AKP’NİN TERÖRE KARŞI BİRLİK  OLUŞTURAMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYOR”

Bektaşoğlu, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:“Halkımız huzur ve güven içinde yaşanacak bir Türkiye istiyor. Ancak gördük ki; iç ve dış güvenlik politikaları, istihbaratı iflas etmiş bir AKP ve terörle mücadeleyi yürüten yöneticileri bunu sağlayamıyor. Ankara’daki iki patlama ve son olarak Taksim’de İstiklal caddesinde meydana gelen saldırılar bunun kanıtıdır. Türkiye’nin her tarafı terörün eylem alanı haline geldi. AKP’nin çözüm ve Suriye politikalarının bir sonucu olan PKK-IŞİD ve uzantıları halkımıza karşı bir savaş yürütüyor. Acı olan başka ülkelerin ülkemizdeki vatandaşlarını koruyan güvenlik uyarıları yapması, bizim yöneticilerin bu uyarıları dikkate almamasıdır. İktidarı, özellikle Cumhurbaşkanını kendini gözden geçirmeye, birlik ve beraberliği güçlendirici tavırlar içinde olmaya, terörü özendiren tutumu ve duruşlarından vaz geçmeye çağırıyorum, halkımızın can güvenliğini kendi ikballerinden daha üstün görmeye çağırıyorum”.

Taksim’deki saldırıda hayatlarını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar dilediğini söyleyen CHP milletvekili Bektaşoğlu, “Terörün hayatımızı tehdit etmesine ve müsaade etmeyeceğiz. Terörden korkmuyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?