BEKTAŞOĞLU: “KURULTAY’DAN GERİ DÖNÜŞ YOK”

BEKTAŞOĞLU: “KURULTAY’DAN GERİ DÖNÜŞ YOK”

25 ve 26. Dönem CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Olağanüstü Kurultay’ın kaçınılmaz olduğunu belirterek, Genel Merkez yöneticilerinin bu yöndeki açıklamalarını, ‘Ayak direme, inatlaşma, ikballerini koruma çabası’ olarak nitelendirdi.

“KİMSE BU SÜRECİ DURDURMAYA KALKMAMALI”

“Yetki, görev, sorumluluk ve karar öncelikle partimizin yetkili organlarınındır. Kurultay delegelerinindir. Onların da bu çağrılara duyarsız kalmayacağına inanıyorum” diyen Bektaşoğlu, “Kimse bu demokratik talebi çeşitli yöntemler kullanarak engellemeye, süreci durdurmaya, ertelemeye kalkmamalıdır” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Bülent Bektaşoğlu, Kurultay’ı sadece bir Genel Başkan ve Yönetim değişikliği için de istemediklerini belirterek, “Orada başta 24 Haziran seçimlerinin bütün sonuçlarını değerlendirmek, erken veya zamanında yapılacak olan yerel seçimler için hedef ve yol haritamızı belirlemek istiyoruz. Partimizin başkanlık sistemine karşı yürüteceği demokrasi, temel hak ve özgürlüklerin korunması mücadelesinin ilkelerini saptamak için de kurultayı gerekli görüyoruz” ifadesini kullandı.

İNCE’NİN GENEL BAŞKANLIĞINDA DEĞİŞİM

Tekrar bir seçim yenilgisi almak istemediklerini söyleyen CHP önceki dönem Milletvekili Bektaşoğlu açıklamasında şunları söyledi: “Endişeli ve kaygılıyız. Tekrar bir seçim yenilgisi daha almak istemiyoruz.  Artık önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyetle kökleştirdiği 95 yıllık ulu çınarımızın dallarını yeniden yeşertmek ve iktidar başarısıyla onurlanmak istiyoruz. CHP’nin lideri ve örgütlenme anlayışı değişirse, Türkiye de değişecek, AKP düzeni bu değişimle sona erecektir.

Bu değişim, ancak ve ancak Türkiye için bir umut olan, vaatleriyle, gelecek öngörüleriyle, politikalarıyla heyecan yaratan bu nedenle de kısa sürede 15 milyon kişinin oyunu alarak başarısını kanıtlayan Muharrem İnce’nin Genel Başkanlığındaki bir CHP ile gerçekleşecektir. O’nun Genel Başkanımıza önerdiği Onursal Başkanlık ve TBMM CHP Grup Başkanlığı formülüyle güçlenen bir yönetimle yapılacak olan ilk seçimlerde başarılı olacağımıza, yerel yönetimlerde iktidar olma fırsatını yakalayacağımıza inanıyoruz.”

KURULTAY DELEGELERİNDEN İMZA İSTEDİ

Bektaşoğlu açıklamasında Giresun örgütüne de çağrı yaparak, “CHP Giresun İl, Merkez İlçe ve İlçe Örgüt Yöneticilerimizin, Belediye Başkanları, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları, Disiplin Kurulları, Meclis Üyeleri ve üyelerimizin de değişimden yana birlik ve beraberlik duygu ve düşüncesiyle hareket edeceklerine yürekten inanıyor, Kurultay delegeleri arkadaşlarımızdan da Olağanüstü Kurultay toplanması sürecine imzalarıyla katkıda bulunmaları bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?